Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ЗВІТ НАЧАЛЬНИКА ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВІІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЛЮДМИЛИ БОРИСЕВИЧ У 2024 РОЦІ

Дата: 03.02.2025 10:19
Кількість переглядів: 27

ЗМІСТ

  • Особливості формування та використання бюджету громади
  • Земельні ресурси
  • Економічні показники
  • Звернення громадян
  • Інформаційна політика та залученість мешканців
  • Розвиток освітнього середовища
  • Культура
  • Спорт та молодіжна політика
  • Соціальний захист населення
  • Охорона здоров’я
  • Якісні послуги, наближені до громадян
  • Дбаємо про житлово-комунальне господарство
  • Екологічні пріоритети

 

 

 

 

 

Фото без опису ВСТУП

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед селищною територіальною громадою за підсумками роботи року, що минув.

Олександрівська громада, як орган місцевого самоврядування, дотримується визначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів. Як голова громади намагаюсь вибудувати злагоджену, відкриту роботу структурних підрозділів, виконавчих органів, старостатів та апарату селищної ради.

Детальне вивчення всіх питань дало змогу в конструктивному руслі працювати виважено та приймати  відповідні рішення. Постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали контроль за виконанням розпоряджень. Інформаційне забезпечення сайту Олександрівської селищної військової адміністрації ведеться на постійній основі (висвітлення новин та поновлення інформації)  з урахуванням  воєнного стану.

        Перед початком війни ми з депутатами селищної ради планували багато зробити для розвитку громади, будували довгострокові  плани. Та з початком масштабної збройної агресії російської федерації довелося все змінювати. У пріоритеті стали допомога малозахищеним верствам населення, внутрішньо переміщеним особам,  підтримка наших захисників та родин загиблих героїв. За час війни з росією, наближаючи для всіх нас Перемогу, свої життя віддали 30 наших земляків.Вічна Пам’ять і Слава Героям! На жаль, війна досі триває, а ворог дуже підступний. Тому в цьому звіті не прозвучить інформація про значні здобутки громади. Проте вони були. Незважаючи на війну, процеси забезпечення життєдіяльності громади не припинялися. Всі служби, організації та установи продовжували свою роботу. Ні на день не припиняли свою роботу комунальники, тож ми були з водою, теплом і світлом,наскільки це було можливо. Працівники КУ з благоустрою та обслуговування комунального майна  вивозили сміття, прибирали вулиці населених пунктів громади. Функціонували заклади охорони здоров’я, освіти, культури, виплачувалася заробітна плата, проводилися спортивні та культурні заходи. Не припиняє надавати послуги населенню в умовах воєнного стану відділ ЦНАП. Працівники Центру надання соціальних послуг також постійно надавали і  надають  свої послуги мало захищеній категорії населення громади. Хочу подякувати тим, хто все це робив і робить, хто весь час відбудовує і творить, волонтерить і захищає, лікує, здає кров і навчає, пече хліб і патрулює вулиці, саджає квіти і просуває українську культуру, виборює перемогу у спорті і б’ється на полі бою, підтримує соціально незахищених і залучає кошти в громаду, критикує і в той же час мотивує приймати рішення на користь громади!

  • Особливості формування та використання бюджету громади

      Бюджет громади  - основний фінансовий потенціал громади, що  складається з:

* доходів -   надходження коштів від сплати податків підприємствами, які знаходяться на території громади, фізичними особами-підприємцями та населенням;

* видатків –  розподіл та спрямування коштів, які надійшли від сплати даних податків на:

* оплату праці з нарахуваннями;

* оплату за спожиті енергоносії;

* проведення робіт з благоустрою населенних пунктів громади;

* проведення поточних ремонтів в закладах освіти, соціального захисту, культури;

* утримання центру надання соціальних послуг, який надає соціальні послуги одиноким громадянам похилого віку;

* проведення видатків на забезпечення водою населення;

* виплату матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

   Все це можливо за умови виконання дохідної частини бюджету.

   До складу власних податків і зборів  входять наступні податки, і в загальному обсязі доходів складають:

  • Податок на доходи фізичних осіб -46,4 відс.
  • Плата за землю – 26,2 відс.
  • Податок на нерухоме майно юридичних та фізичних осіб – 0,7 відс.
  • Єдиний податок – 21,4 відс.
  • Інші податки (акцизний податок на пальне, плата за надання адміністративних послуг ЦНАПом, транспортний податок, плата за оренду майна, адміністративні штрафи, інші надходження) – 5,3 відс.

 

Фото без опису

 

Для того, щоб мати уяву про бюджет Олександрівської громади, проаналізуємо надходження даних податків у порівнянні з минулим роком.

 

До загального фонду  бюджету громади за  2024 рік отримано власних та закріплених доходів 72 млн. 664 тис.грн., які в розрахунку  на 1  жителя в середньому склали 6 тис. 305 грн  Виконання затверджених завдань  забезпечено на 127,3 відс., і в  порівнянні з відповідним періодом 2023 року доходів отримано більше на 7 млн. 607 тис.грн. або 11,7 відс.

Зростання надходжень  зумовлено сплатою податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами та сільськогосподарськими підприємствами мінімального податкового зобов’язання, які сплачують єдиний податок 4 групи.

Фото без опису

Основними бюджетоутворюючими підприємствами Олександрівської селищної ТГ є сільськогосподарські,  селянські фермерські  господарства, акціонерні товариства, а саме: СТОВ «Золоті Пруди», ПП «Лактус», ПРАТ «Екопрод», СТОВ «Лощанське»,  ТОВ «Олександрівка-Агро», СФГ «Веселка»,  ПАТ «Райагрохім» (в частині сплати єдиного податку з сільгоспвиробників,  плати за землю та податку з доходів фізичних осіб).

Дані  підприємства забезпечили надходження до бюджету за основними податками в сумі 21 млн. 360 тис.грн.

Якість життя жителів громади залежить від доходів на 1 мешканця, цей показних характеризує фінансовий потенціал ТГ, спроможність забезпечувати громаду за рахунок ресурсів, які генеруються на її території.

У 2024 році доходи загального фонду на 1-го мешканця (без трансфертів) склали  6 тис. 305 грн., і в порівнянні з  2022 -2023 роками даний показник збільшився відповідно на 2339 грн. та 1057 грн.

Фото без опису

З аналізу ми бачимо, що в 2024 році наша громада працювала на розвиток.

 

Фото без опису

Основним бюджетоутворюючим податком є податок на доходи фізичних осіб, 64 відс. якого зараховується до  бюджету і забезпечує 46,4 відс.  обсягу  власних доходів загального фонду.

Податку на доходи фізичних осіб  за  2024 рік отримано 33 млн. 671  тис.грн., що більше на 1 млн. 490 тис.грн.  до  2023 року або 4,6 відс.

Збільшення податку склалося за рахунок зростання в 2024 році мінімальної заробітної плати.                                                            

Не менш важливим податком для громади є плата за землю, яка склала 19 млн. 043 тис.грн., що становить 126,5 відс. до планових показників, і в порівнянні з 2023 роком - більша на 1 млн. 998 тис.грн.

Зростання плати за землю в порівнянні з відповідним періодом минулого року склалося за рахунок проведення індексації нормативно-грошової оцінки землі.

Від сплати єдиного податку в бюджет громади надійшло 15 млн. 590 тис. грн., що склало 106,3 відс. до планових показників, і в порівнянні з 2023 роком надходження зросли  на 1 млн. 185 тис.грн.

Інші податки та збори надійшли в сумі  4 млн. 360 тис.грн.

Проблемним питанням в частині наповнення бюджету є несплата   земельного податку з юридичних осіб приватним акціонерним товариством «Донрибкомбінат».

Згідно розрахунків селищної ради, податковий борг цього підприємства  складає за 8  років з 2017 – 2024 роки     29 млн. 731 тис. грн.

Селищною радою направлялися звернення з погашення заборгованості безпосередньо до керівництва підприємства, про стягнення податкового боргу до податкової служби, генеральної та місцевої прокуратури, Кабінету Міністрів України, Уповноваженої особи Президента України, до обласної військово-цивільної адміністрації. Але на сьогоднішній день питання залишається не вирішеним і селищна рада зазнає втрат бюджету.

Громада  отримує підтримку від держави у вигляді освітньої  субвенції, базової   дотації та дотації на здійснення  переданих видатків  на освіту  та охорону здоров’я та інші субвенції.

За  відповідний період надійшло  67 млн. 884 тис.грн. даних коштів:

базова дотація                                             17 млн. 227 тис.грн.

дотація на освіту та охорону   здоров’я       5млн. 119 тис.грн.

освітня субвенція                                         33 млн. 017 тис грн.

              субвенція на виплату грошової

           компенсації за належні для отримання

           жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб,

           які захищали незалежність, суверенітет та

           територіальну цілісність України                   5 млн. 635 тис.грн.

 

 інші дотації та субвенції                                  6 млн.  886 тис. грн.

Фото без опису

Кошти податків і зборів  селищного бюджету спрямовуються на здійснення програм і заходів в галузях соціально-культурної сфери, галузі житлово-комунального господарства, державного управління, а також заходів програми соціально-економічного розвитку громади.

За звітний період видаткова частина бюджету громади виконана в сумі 121 млн. 726 тис.грн., з якої на утримання соціально-культурної сфери було направлено 45 млн. 108 тис.грн., що становить 37,1 відс. в загальному обсязі видатків.

Видатки загального фонду на 1-го мешканця склали 10 тис. 652 гривні, що в порівнянні з минулим роком більше на 2 тис. 940 гривень.

На освіту направлено 34 млн. 596 тис.грн., охорону здоров’я – 2 млн. 298 тис.грн., соціальний захист – 5 млн. 054 тис.грн., культуру – 2 млн. 773 тис.грн., фізкультуру та спорт – 387 тис.грн., житлово-комунальне господарство – 32 млн. 229 тис.грн. - це благоустрій населенних пунктів, надання фінансової підтримки КП «ВІДНОВА», обслуговування житлового фонду.

Фото без опису

Для сприяння діяльності Збройних Сил України, Національної поліції України, Служби безпеки України та інших підрозділів органів державної влади у виконанні ними завдань в умовах воєнного стану з бюджету територіальної громади спрямовано 2 млн. 129 тис.грн.

На виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (зі змінами) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (із змінами й доповненнями) Олександрівською селищною радою протягом 2024 року було оголошено 22 закупівлі на загальну суму 16 337 972,00 грн.

Загальна вартість укладених договорів  - 15 963 624,11 грн.

Основними напрямками за якими здійснювались закупівлі, є:

  • паливно-мастильні матеріали (бензин, дизельне паливо, газ скраплений, мастильні засоби) укладено договорів на суму – 2 899 910,00 грн..
  • послуги з поточного ремонту дорожнього покриття вулиць і доріг комунальної власності укладено договорів на суму 8 304 779,46 грн.;
  • поточний ремонт каналізаційних колекторів укладено договір на суму 2 004 759,59 грн.;
  • новорічні подарункові набори (солодощі) укладено договір на суму 213 355,20 грн.;
  • матеріали для проведення ремонтних робіт господарським способом укладено договорів на суму 619 294,10 грн.;
  • для забезпечення комп’ютерною технікою (ноутбуками/хромбуками) для дистанційного навчання учнів закладів загальної середньої освіти з числа вразливих груп населення укладено договір на суму 1 233 180,00 грн.;
  • придбання запасних частин для бензокос та бензопил укладено договорів на суму 374 000,00 грн.;
  •  запасні частини, шини для ремонту транспортних засобів укладено договорів на суму 208 145,76 грн.;
  • щебінь укладено договір на суму – 106 200,00 грн.

Економія коштів в результаті проведення процедур закупівель склала 374 347,89 грн.

 

  • Земельні ресурси

 

До складу Олександрівської селищної територіальної громади з адміністративним центром в селищі міського типу Олександрівка, увійшло 42 населених пункти загальною площею 3692,8 га з них 1 селище міського типу площею – 417,8 га та 41 сільський населений пункт загальною площею – 3275 га.

 

Загальна площа земель Олександрівської селищної територіальної громади  складає -73295 га що становить 72,6 % від площі колишнього Олександрівського району з них сільськогосподарських угідь – 63779 га. в тому числі – 52464 га ріллі.

Фото без опису

Землі Олександрівської селищної територіальної громади за основним цільовим призначенням поділяються на землі сільськогосподарського призначення загальною площею - 65322 га та землі несільськогосподарського призначення  загальною площею – 7973 га.

 

Всі землі територіальної громади перебувають у власності:

  • Комунальній власності (власність громади) – 22262 га
  • Державній власності (власність держави) – 3922 га
  • Приватній власності (власність громадян) – 47111 га

Фото без опису

Землі комунальної власності (власність громади)

  • Оренда фізичних та юридичних осіб – 4101 га
  • Землі водного фонду (ставки, річки) – 3126 га
  • Громадська забудова (забудова, вулиці, дороги) – 1440 га
  • Полезахисні лісосмуги – 771 га
  • Господарські дороги – 690 га
  • Господарські двори – 566 га
  • Пасовища    -   10073 га
  • Сіножаті – 676 га
  • Порушені землі (солонці) – 356 га
  • Законсервовані землі – 288 га

Фото без опису

Землі державної власності (власність держави)

  • Землі лісового фонду – 3050 га
  • Землі історико-культурної спадщини (кургани) – 38 га
  • Землі транспорту (автомобільний, залізничний, трубопровідний) – 503 га
  • Землі забудови (громадська забудова) – 1,5 га
  • Сільськогосподарські землі (Аграрний ліцей) – 330 га

Фото без опису

 

Землі приватної власності

  • Земельні частки (паї) –  41088 га
  • Особисті селянські господарства – 4991 га
  • Житлова забудова - 1032

Фото без опису

На території громади в 2024 році за Договорами оренди перебувало в оренді  юридичних та фізичних осіб  383 земельні ділянки комунальної власності (сільськогосподарського призначення та несільськогосподарського призначення), загальна площа земельних ділянок 4100,5086 га.

Протягом року на земельних торгах (аукціонах) було продано 4 права оренди на оренду земель сільськогосподарського призначення загальною площею 66,7684 га, орендна плата за результатами торгів склала від 9,1% до 16,002 % - середня орендна плата 13,187 %, надійшло до бюджету 207 тис. грн..  

 

У власності та користуванні громадян в звітному році перебувало 22828 га земель з них :

- Землі житлової забудови – 367 га,                                                                 

- Землі для особистого селянського господарства – 3525 га,

- Земельні частки (паї) – 18936 га.

 

Олександрівська селищна територіальна громада є сільськогосподарською громадою, на її території сільськогосподарським виробництвом займається 39 сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств у користуванні яких перебуває – 22394 га, це складає 35,1% від площі сільськогосподарських угідь громади, з них:

18 ТОВ площею – 10573 га,  2 ПрАТ площею – 3442 га, 4 ПП площею – 4815 га, 1 Аграрний ліцей площею - 304 га, 14 фермерських господарств загальною площею – 3260 га. 

Також на території веде свою господарську діяльність ПрАТ «Донрибкомбінат» у користуванні якого перебуває 2519 га земель водного фонду комунальної власності.

   

Фото без опису

        Сільськогосподарськими підприємствами у 2024 році зібрано зернових культур на площі 9682 га (минулий рік 7436 га), намолочено  21342 тонни (минулий рік 23206 тонн) при урожайності 22,0 ц/га (минулий рік 31,2 ц/га). Найкращі показники врожаю зернових культур були досягнуті такими господарствами, як СФГ «Веселка» - 28,0 ц/га, ПП «Лактус» - 25,9 ц/га, ПрАТ «Екопрод» - 24,0 ц/га.

        Соняшник зібраний на площі 6380 га (минулий рік 9219 га), намолочено 8549 тонн (минулий рік 16812 тонн)  при урожайності 13,4 ц/га (минулий рік 18,2 ц/га). Найвища врожайність соняшнику в СТОВ «Лощанське» - 18,9 ц/га, ТОВ «Олександрівка Агро» - 16,8 ц/га.

 

Порівняльна таблиця врожайності сільськогосподарських культур

Сільськогосподарські культури

2023 рік

2024 рік

2024 рік +,- до 2023року

Площа, га

Намолочено, тонн

Урожайність, ц/га

Площа, га

Намолочено, тонн

Урожайність, ц/га

Площа, га

Намолочено, тонн

Урожайність, ц/га

Зернові культури

7436

23206

31,2

9682

21342

22,0

2246

-1864

-9,2

Соняшник

9219

16812

18,2

6380

8549

13,4

-2839

-8263

-4,8

          В порівнянні з 2023 роком у 2024 році врожайність зернових менша на 9,2 ц/га, соняшника менша на 4,8 ц/га.

Фото без опису

        У зв’язку з воєнною агресією російської федерації, діючим воєнним станом у державі  у 2024 році на показники врожайності вплинули такі фактори :

- високі ціни на мінеральні добрива, засоби захисту рослин, запасні частини на сільськогосподарську техніку;

- сільгосптоваровиробники не мали достатньо коштів для закупівлі необхідної кількості мінеральних добрив, засобів захисту рослин та інших складових для досягнення високої врожайності.

Також на врожайність вплинули погодні умови, які  склались в період вегетації сільськогосподарських культур, а саме травневі заморозки та відсутність опадів призвело до часткової загибелі рослин.   

 

На території громади під врожай 2025 року господарствами громади посіяно 3669 га озимих культур (минулий рік 9092 га) з них: озимої пшениці 3669 га  (минулий рік 7907 га).

Фото без опису

        Галузь тваринництва громади представлена сільськогосподарським підприємством СТОВ «Лощанське» і приватними домогосподарствами. В сільськогосподарському підприємстві на кінець року поголів’я свиней  становить 510 голів. Громадянами селищної ТГ у приватному секторі утримувалося 576 голів ВРХ, з них корів - 384 голови,  свиней - 859 голів, коней – 12 голів.

 

Фото без опису

Крім того в 2024 році 1259 домогосподарств громади отримали гуманітарну допомогу від Продовольчою та сільськогосподарської організація (ФАО) - у системі ООН 37770 голів курчат бройлерів та 31475 кг комбікорму.

 

 

 

 

 

  

 

Фото без опису

 

У 2024 році в сфері земельних відносин начальником Олександрівської селищної військової адміністрації прийнято 166 розпоряджень.

Розпорядження з відчуження земель комунальної власності не приймалися.

Законом України № 21455-ІХ від 24 березня 2022 року визначено, що під час дії воєнного стану безоплатна передача земель комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Фото без опису

 

 

 

 

  • Економічні показники

Станом на кінець 2024 року чисельність постійного населення громади 11525 мешканців, що складає 93% до відповідного періоду 2023 року.

Чисельність дітей віком до 16 років – 1529 осіб, чисельність населення віком  від 16-59 років – 6573 осіб, чисельність населення віком старше 60 років -3423 осіб.

Продовжується спостерігатися природне скорочення населення. Кількість померлих в 2024 році складає -136 осіб, народжених – 37 осіб.

 

Ринок праці. Зайнятість населення.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

  Ситуація у сфері зайнятості населення залишається складною. Чисельність безробітних осіб,  які скористалися  послугами служби зайнятості за 9 місяців 2024 році – 476 осіб, що становить на 35% більше до факту 2023. Станом на 01.10. 2024 року кількість актуальних вакансій поданих роботодавцями становить 129 осіб   або 78% до факту2023 року.  Працевлаштовано за сприянням служби зайнятості  за 9-ть місяців 2024 року 107 осіб, що становить 86,3% до факту 2023 року.

 Одним із провідних секторів економіки громади є мале підприємництво.

   

На території громади в 2024 році здійснювали свою діяльність 38 малих підприємства. 24 підприємства різної форми власності та 14 фермерських господарств.

    Станом на 01.12.2024 року  на території громади зареєстровано та здійснюють свою підприємницьку діяльність 277 фізичні особи підприємця та 12 сімейно- фермерських господарств.

         В 2024 році відкрили підприємницьку діяльність 56 осіб, припинили діяльність 17 осіб.

     Основними  видами  діяльності суб’єктів підприємницької діяльності громади є: роздрібна  торгівля,  вирощування зернових, побутові послуги, громадське харчування, роздрібна торгівля фармацевтичними товарами, діяльність  у сфері вантажного автотранспорту, ремонт автотранспорту, комп’ютерне програмування, прісноводне риболовство.

 

    Від діяльності суб’єктів підприємницької діяльності у 2024 році надійшло доходів 36 млн. 780 тисяч грн. та  становить 50% у доходній частині місцевого бюджету.

 

СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК ГРОМАДИ

 

 В умовах військового стану стратегічний розвиток громади набуває особливого значення. З врахуванням нових викликів та можливостей у 2024

році громада розпочала роботу над актуалізацією Стратегії розвитку громади до 2027 року. Актуалізація стратегії розвитку громади є важливою, оскільки вона дозволяє визначити пріоритети та цілі, що сприятимуть сталому зростанню. Оновлена стратегія враховуватиме виклики та можливості громади, забезпечуючи збалансований соціально- економічний розвиток та покращення якості життя мешканців.

Над актуалізацією стратегії спеціалісти громади спільно працюють з міжнародними експертами проєктів та організації від ініціативи CLIR проєкту SuRGe. Згідно проведеного аналізу визначені пріоритетні напрямки за видами економічної діяльності, підготовлено 45 проєктних пропозицій та зареєстровані до Державної екосистеми управління відновленням «DREAM», яка створює єдиний цифровий шлях проєктів відбудови і забезпечує їх прозору та ефективну реалізацію на національному, регіональному та місцевому рівнях.

 З метою залучення міжнародної технічної допомоги й подальшої реалізації проєктів надано 5 проєктних пропозицій до єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги.

 

  • Звернення громадян

 

Олександрівською селищною радою за звітний період проведена значна робота щодо забезпечення вимог, передбачених Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

У 2024 році від мешканців Олександрівської селищної територіальної громади до селищної військової адміністрації, включаючи і органи влади вищого рівня надійшло 296 звернень, серед яких: 49 письмових звернень, 217 під час особистого прийому, 27 від органів влади вищого рівня.

Фото без опису

Найчастіше громадяни порушували питання соціального захисту населення- 112 питань, або 38% від загальної кількості питань, серед них про надання матеріальної допомоги на лікування, забезпечення гуманітарною допомогою.

Також мешканців громади турбують земельні питання. Таких питань надійшло 62, або 21% від загальної кількості звернень. У цій тематичній групі громадяни найчастіше порушували питання  укладання договорів для розміщення тимчасових споруд та надання  дозволів на затвердження технічної документації на земельні ділянки.

На третьому місці за актуальністю – 42 звернення питань комунального господарства, або 14% від загальної кількості порушених питань. Найчастіше порушувалися питання  виділення деревини на опалення, видалення аварійних дерев.

 

Звернення від громадян, що потребують соціального захисту та підтримки розподілились за категоріями авторів таким чином:

       від пенсіонерів-124 звернення;     

       від ВПО – 19 звернень

       від учасників бойових дій- 7 звернень;

       осіб з інвалідністю війни- 5 звернень;

       осіб з інвалідністю загального захворювання– 15 звернень.

 

Фото без опису

Основні питання, що найбільше турбували громадян вказаних категорій у зверненнях, це питання допомоги у лікуванні,  наданні матеріальної допомоги, забезпеченні гуманітарною допомогою, виділенні земельних ділянок, комунальної та житлової політики.

Фото без опису

Всі питання, що надходять до Олександрівської селищної військової адміністрації , вирішуються відповідно до вимог чинного законодавства.

 

  • Інформаційна політика та залученість мешканців

Олександрівська селищна рада свою діяльність проводить відкрито і прозоро.  Протягом звітного року постійно проводилося висвітлення діяльності селищної ради на офіційному веб-сайті Олександрівської селищної військової адміністрації, на офіційній сторінці у Фейсбук та Телеграм.

Фото без опису

Постійно оновлюються на сайті Олександрівської СВА (https://oleksandrivka-gromada.gov.ua/news/1672734156/ )  рубрики «Нормативні документи», «Фінансова звітність», «Державні закупівлі» тощо. Зокрема, розміщуються для вільного доступу та ознайомлення проєкти рішень, а також розпорядження начальника СВА з основної діяльності, регуляторні акти для пропозицій та зауважень, бюджетні запити та багато інших інформативних матеріалів.  Готувалися і подавалися публікації про робот та  структурних підрозділів селищної ради, основні події соціально-економічного і суспільного життя громади, оголошення, вітання тощо. Відкрили нові рубрики: «Герої не вмирають»,  «Волонтери Олександрівщини», «Родинні традиції Олександрівщини», «Перезимуємо разом!».

Олександрівська селищна рада з першого дня вторгнення взяла на себе дві головні функції – заспокоїти місцевих жителів та, наскільки це можливо, підготувати їх до різних сценаріїв розвитку подій. Через соціальні мережі ми зверталися до жителів з головною інформацією сьогодення, на випадок обстрілів публікували перелік укриттів, надавали роз’яснення щодо змін у законодавстві, інформували про можливість евакуації.

На офіційній сторінці Фейсбук Олександрівської СВА (https://www.facebook.com/ )протягом року було розміщено понад 900 різних дописів, з них 370 власних новин, вітань, оголошень, а решта інформацій – за поданням різних служб та організацій Олександрівщини, Краматорського району, Донецької області, а також Міністерств, інформпорталу Верховної Ради, Офісу Президента. Лише за грудень нашу сторінку  відвідало 8558 людей, маємо 2614 підписників,  з них 75,9% жінки і 24,1% – чоловіки.

Працівниками відділу за рік було відзнято і поширено в соцмережі 2 відеовітання з нагоди державних та професійних свят та відео про відкриття Алеї Слави.

З нагоди професійних і державних свят у 2024 році було організовані урочисті вітальні зустрічі начальника СВА з трудовими та молодіжними колективами та спільно з відділом культури  проведені заходи з нагоди пам’ятних дат з дотриманням вимог воєнного стану. За 2024 рік відділом було підготовлено документи та  оголошено Подяки начальника СВА  65 жителям, привітали 47 старожилів.

Фото без опису

  

                                                Фото без опису

Найважче у роботі  в цьому році стало висвітлення прощань із загиблими Героями-земляками, які віддали свої життя у боротьбі з російськими окупантами. За 2022 рік на Олександрівщині поховано 8 захисників. Загалом з початку воєнних дій на території України станом на 01 січня 2025 року загинули  30 наших земляків-військових.

Фото без опису

В громаді поширюється волонтерський рух. В кінці року створили Раду волонтерів Олекспндрівщини.

Фото без опису

Велику роль у процесі комунікації з населенням відіграли Органи самоорганізації населення. У 2021 році на території громади було створено 11 комітетів ОСН. У 2024 році навіть в умовах воєнного стану активісти не припинили свою діяльність, все одно здійснювали свої основні функції та намагалися планувати принаймні у короткостроковій перспективі.

У тісній співпраці з селищною радою, старостатами та депутатським корпусом, комітети ОСН здійснювали облік усіх вразливих груп населення, в тому числі ВПО, сприяли формуванню списків мешканців, брали активну участь безпосередньо у роздачі гуманітарної допомоги.

Незважаючи на важкий емоційний та психологічний стан, комітети ОСН згуртували населення для проведення благоустрою територіїй населених пунктів. Навесні, влітку та восени були проведені масові толоки.

Фото без опису

 

  • Розвиток освітнього середовища

                                                                                                                    

Фото без опису

 

Загальна середня освіта

 

     Мережа закладів освіти громади складається з:

  •  9 закладів дошкільної освіти, з них 1 (Новостепанівський ЗДО «Веселка») працює дистанційно;
  • 2 позашкільні заклади, діяльність яких тимчасово призупинена;
  • 5 закладів загальної середньої освіти,  а саме:  2 опорні заклади І-ІІІ ступенів (Олександрівський та Очеретинський); 2 НВК І-ІІ ступенів (Мирнодолинський НВК, Новоолександрівський НВК), 1 заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів (Петрівський ЗЗСО), в яких навчаються  859 учнів. Середня наповнюваність закладів складає 77%.  Середня  наповнюваність класів  - 15%.

     Мережа класів закладів загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році складається із 57 класів.

     Упродовж останніх років спостерігається тенденція до зменшення чисельності школярів у закладах освіти, що впливає на зменшення кількості класів та учнів у них.                                                                                                                    

     Контингент учнів упродовж  року складає:

  • на території громади знаходиться 820 учнів;
  • за межами області – 0;
  • за кордоном – 27

 

 

Фото без опису

 

Дошкільна освіта

          Ураховуючи ситуацію, яка склалася, та евакуаційну міграцію населення, на даний час  освітній процес у закладах дошкільної освіти призупинено у зв’язку з воєнним станом.

          Але протягом навчального року продовжували успішно працювати 5 онлайн-груп дошколят до яких протягом року було приєднано 53 дитини віком шести років на базі Новостепанівського закладу дошкільної освіти «Веселка» під керівництвом Наталі ВАЛЯЄВОЇ. Діти опановували дистанційну форму навчання та готуються до першого класу.

«Дошколярик» об’єднав малечу як на території населених пунктів громади, так і тих, хто зараз знаходиться в евакуації.

Фото без опису

 

Автоматизація освітнього процесу

       Найбільш оптимальна та безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану — дистанційна, яка тримає третій  рік поспіль в закладах освіти.

        В кожному закладі освіти створений  Google Classroom -  вебсервіс для прискорення поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти.

        Воєнний стан і обмеження, пов'язані з ним, спонукають до оновлень у вже усталених процесах. Автоматизувати та вдосконалити освітній процес — це завдання, що є надзвичайно актуальним.

       Тому в 2024 році в закладах загальної середньої освіти впроваджено нову автоматизовану систему  «Єдина Школа».

        Доступ до системи мають вчителі, учні та батьки за допомогою звичайного додатку у смартфоні. Батьки  отримують інтерактивний зв'язок з учителем і доступ до електронного журналу та щоденника. Вони контролюють присутність своєї  дитини на уроках та стежать за її успішністю. Все як і раніше, але тепер у гаджеті й з доступом 24/7.       

   

 

Фото без опису

 

Цифровий освітній центр

        У лютому 2024 року  на базі Опорного закладу Олександрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) створено Цифровий освітній центр.

          Мета створення Центру багатогранна: залучення та підтримка дітей дошкільного та шкільного віку, у яких бракує відповідних цифрових пристроїв, додатковий супровід у навчанні, сприяння соціалізації та взаємодії дітей, надання допомоги в професійній орієнтації тощо.

        В Цифровому освітньому центрі здобувачі освіті займаються програмуванням, робототехнікою, занурюються в глибини медіапростору – це все викликає живу дитячу зацікавленість і бажання навчатись новому.

 

 

Фото без опису  

Дослідження щодо вивчення рівня сформованості наявної предметної компетентності здобувачів освіти

      З метою виявлення прогалин у вивченні окремих тем навчальних програм, які виникли у зв’язку з непередбачуваними та особливими умовами навчання в період воєнного стану, у квітні 2024 року проведено моніторингове дослідження щодо вивчення рівня сформованості наявної предметної компетентності здобувачів освіти 9 і 11 класів.      

       Моніторинг проводився в онлайн-форматі за допомогою Google-форм деперсоніфіковано з чотирьох предметів: з української мови, математики, історії України, англійської мови.                                                

        У дослідженні взяли участь 84% учнів 9 та 11 класів закладів загальної середньої освіти громади. Результатом моніторингу  зазначених  предметів є достатній рівень успішності,  середній показник якої 86% та якість знань 57%.

 

Фото без опису

У лютому 2024 року проводено дослідження рівня сформованості предметних компетентностей з математики та української мови учнів 4 класів Опорного закладу Олександрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

У дослідженні взяли участь 51% учнів 4-х класів, які показали такий результат: середній показник якості знань – 86,5% , а середній бал по досліджуваній роботі – 9.

 

 

Фото без опису

 

 

 

Національний  мультипредметний тест  (ЗНО)

                 Вагомим  показником роботи закладів освіти є зовнішнє незалежне оцінювання учнів  11 класів.    Через воєнні дії в Україні, замість ЗНО проведено національний  мультипредметний тест  (Далі – НМТ). 

            У двох закладах освіти громади (ОЗ Олександрівський, ОЗ Очеретинський ЗЗСО)  у 2023-2024 навчальному році навчався 51 випускник 11 класів.

           Брали участь в основній сесії  НМТ – 40 випускників, в тому числі:

- які перебувають в інших областях України – 1;

- за кордоном - 2;

- на території громади – 37.  

            Не виявили бажання реєструватися та вступати до вищих навчальних  закладів -11 осіб (22% від загальної кількості учнів 11 класів).

           У 2024 році стали студентами українських вишів – 24 особи (51% від загальної  кількості учнів)  або 75% від зареєстрованих на мультитест.

 

 

Фото без опису

 

Творчі досягнення вчителів та учнів

          Важливим показником роботи закладів освіти є задіяність учнів у різноманітних заходах освітнього характеру.

          У 2024 році до участі в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади запросили 9 здобувачів освіти нашої громади з 6-ти навчальних предметів (українська мова та література – 2, історія – 1, географія – 1, англійська мова – 2, правознавство – 2, біологія – 1). Чотири учасники стали переможцями та отримали Дипломи різних ступенів (2 учні – Диплом ІІ ступеня, 2 учні – Диплом ІІІ ступеня), що становить 44 % від загальної кількості учасників.

          На IV (всеукраїнському) етапі олімпіади з правознавства в м.Луцьк Донецьку область представляли учні Опорного закладу  Очеретинський ЗЗСО: Олександр ШИПОШ (10 клас), якого нагороджено спеціальним Дипломом як кращого фахового теоретика та Анастасія ГЕРЧЕВСЬКА (11 клас), яка стала переможницею та отримала Диплом ІІІ ступеня.

 

Фото без опису

 

Стосовно участі в обласних та всеукраїнських конкурсах здобувачі освіти досягли наступного результату: 30 Дипломів переможців, а саме: 7 – І ступеня, 11 – ІІ ступеня, 12 – ІІІ ступеня, що складає 43 % від загальної кількості учасників.

 

Фото без опису

       В умовах воєнного стану посилюється роль національно – патріотичного виховання як і в освітньому процесі, так і в соціумі взагалі. Ключові напрямки цієї роботи знайшли своє відображення у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). Хочеться відзначити, що вже 5 років поспіль рої закладів освіти нашої громади упевнено «отаборилися» в десятці кращих роїв області! Цьогоріч рій «Соколята» (середня група), Опорний заклад Олександрівський ЗЗСО, посів 5 місце з 32 роїв у загальному заліку, а рій «Серце отАмана»  (старша група), Опорний заклад Очеретинський ЗЗСО, - 8 місце з 28 роїв.

 

 

Фото без опису

Щодо участі в різноманітних обласних, всеукраїнських професійних конкурсах педагогічних працівників закладів освіти громади маємо 19 Дипломів переможців: 9 – І ступеня, 6 – ІІ ступеня, 4 – ІІІ ступеня, що складає 39 % від загальної кількості учасників.

 

                                                                                                                               

Фото без опису

У листопаді 2024 року в режимі онлайн було проведено професійний конкурс «Учитель  року Олександрівщини-2024» за номінаціями  «Англійська мова» та «Математика».

          У першому (відбірковому) етапі Конкурсу взяли участь 8 педагогів закладів загальної середньої освіти громади, з них у заключний (фінальний) етап  вийшло 6 конкурсантів, які розподілили призові місця наступним чином:

            І місце – Наталія ЧЕСТА (номінація «Англійська мова», Опорний заклад Олександрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів);

           ІІ місце – у номінації «Англійська мова»: Дар’я ГОНЧАРОВА (Новоолександрівський НВК І-ІІ ступенів), Олена ТИЩЕНКО (Опорний заклад Очеретинський ЗЗСО І-ІІІ ступенів); у номінації «Математика» - Тетяна ГРЯЗНОВА (Опорний заклад Олександрівський ЗЗСО);

ІІІ місце – у номінації «Математика» Вікторія ОШУРКОВА (Опорний заклад Олександрівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів) та Таїсія ВЕРТИПОРОХ  (Петрівський ЗЗСО І-ІІ ступенів).

 

                                                                                                 

Фото без опису

 

Оздоровлення

Протягом 2024 року 187 здобувачів освіти отримали можливість оздоровитися в санаторно-оздоровчих та курортних таборах і відпочити під час подорожі  тематичними екологічними маршрутами «Екологічними стежками рідної України: Черкащина», «Подорож «Природний та етнографічний колорит Українських Карпат»,  «Подорож «Козацька слава»  під патронатом Українського просвітницького центру «Екологічна варта». Це дало змогу дітям отримати психологічну підтримку, закріпити звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я та познайомитися з історико-культурною спадщиною Черкаської області, етнографічним колоритом Українських Карпат.  

Фото без опису

       

 

 

 

 

 

 

 

Забезпечення підручниками

У закладах загальної середньої освіти громади в червні-липні 2024 року відбулася інвентаризація бібліотечного фонду підручників з використанням спеціального програмного забезпечення.

Як показав автоматизований облік  підрахунків потреби, наявності та використання шкільної літератури,  в кожному закладі освіти учні 1-4-х класів користуються підручниками за новими програмами НУШ.

Протягом 2024 року заклади загальної середньої освіти отримали підручники для учнів 5-7-х класів НУШ та для осіб з ООП100 % згідно з замовленням.

Фото без опису

 

 

Оновлення матеріальної бази

У 2023 – 2024 навчальному  році отримано безкоштовне комп’ютерне обладнання  від донорських організацій через Благодійну організацію «ФУНДАЦІЯ ОЛЕНИ ЗЕЛЕНСЬКОЇ», за ініціативи голови Донецької обласної державної адміністрації, начальника Донецької обласної військової адміністрації Вадима ФІЛАШКІНА в рамках реалізації проєкту «Разом до успіху: якісна освіта для соціально вразливих!», а саме  для:

    1) здобувачів освіти  із соціально вразливих категорій населення ( ВПО, діти-сироти, діти, під опікою,  діти-інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених  родин):

         -  здобувачів освіти 1-4 класів  - 37 планшетів;

         -  здобувачів освіти 5-11 класів – 150 хромбуків;

         -  здобувачів освіти 1-11 класів  - 62 ноутбуки,  учні на 29% (від загальної кількості учнів) забезпечені гаджетами;

          2)  вчителів – 51 ноутбук;   учителі, включаючи отримані протягом 4 років ноутбуки для НУШ, 100% забезпечені  комп’ютерною технікою для роботи онлайн.

          Всього надійшло 249 одиниць. Девайси  для здобувачів освіти надходили з подарунками. Це сумка для хромбуків, мишка, навушники та наліпка донорської організації.

 

Фото без опису

 

Основними завданнями на 2025 рік є:

  • вирішення питання щодо захисних споруд цивільного захисту в закладах освіти;
  •  придбання 6 додаткових автобусів для відновлення освітнього процесу в змішаному форматі;
  • забезпечення виконання комплексу заходів з пожежної безпеки;
  • станом на 01 вересня 2025 року з метою оптимізації закладів освіти  заплановано ліквідацію 2 закладів освіти (Новоолександрівський НВК І-ІІ ступенів – 56 здобувачів освіти, Мирнодолинський НВК І-ІІ ступенів - 51 учень).

КУЛЬТУРА, ТУРИЗМ, КРАЄЗНАВСТВО

 

Фото без опису

Станом на 25 грудня 2024 року  базова мережа нараховує 17 закладів культури, до якої увійшли:  Комунальний заклад «Центр культурних послуг» та  13 філій;  Некременський музей історії села Некременне;  Комунальний заклад «Олександрівська публічна бібліотека»;  Комунальний заклад «Олександрівська мистецька школа». З них 12 закладів працюють у звичайному режимі та отримують заробітну плату в повному обсязі,  5 закладів мають вакансії.

Фото без опису

Загалом з січня по грудень  2024 року  закладами культури було  проведено 748 культурно - мистецьких заходи: виставки - присвяти, патріотичні акції, поетичні флешмоби, культурно – спортивні челенджі та різноманітні офлайн і онлайн заходи, присвячені державним святам та пам’ятним датам.

Фото без опису

2024 рік був наповнений перемогами та досягненнями у сфері культури. Аматори народного мистецтва стали дипломантами багатьох конкурсів різного рівня і нагороджені подяками та грамотами. Найвагоміші з них: Народний вокальний ансамбль «Калинонька» дипломанти І ступеня відкритого фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «РЕВОЛЮЦІЯ ПІСЕННОСТІ», Римма Ларкіна  у номінації «вокал» та Надія Салюк  у номінації «відеомистецтво» нагороджені  Грамотами  за І місце у Всеукраїнському творчому конкурсі «Квітневий дивограй».

Фото без опису

Поповнено реєстр місцевих майстрів і майстринь народного мистецтва. У офлайн форматі здійснено 12 персональних виставок, на яких були представлені роботи  художників, майстринь народної вишивки нитками та бісером, майстринь традиційного українського та сучасного в’язання  дитячих іграшок, патріотичних оберегів і килимків та створено      15 відео-виставок  народних умільців.  Роботи наших майстрів і майстринь відмічені Подяками  обласного рівня. Фото без опису

У травні 2024 року до Дня вишиванки працівниками КЗ «Центр культурних послуг» була створена інсталяція-фотозона «Лялька мотанка», яка була відзначена на рівні області Подякою  Донецького обласного методичного центру культури. 

Фото без опису

Відділом освіти, культури, молодіжної, внутрішньої та інформаційної політики разом з КЗ «Центр культурних послуг»  і   Народним музеєм історії села Некременне на засіданні обласної комісії з нематеріальної культурної спадщини був представлений елемент нематеріальної культурної спадщини місцевого рівня «Копчена слива по-некременськи». За результатами засідання комісії було вирішено внести до обласного переліку нематеріальної культурної спадщини цей новий унікальний елемент  з Олександрівщини. Завдяки проведеній плідній роботі Олександрівщина стала 12 громадою, яка вийшла до Регіонального переліку.

Фото без опису

Книжковий фонд КЗ «Олександрівська публічна бібліотека» поповнений на 155 примірників сучасної української літератури на суму 36 000 гривень. Читачі бібліотеки  є активними учасниками та переможцями різноманітних обласних конкурсів і фестивалів. Мешканка селища Олександрівка Крайня Вікторія стала дипломанткою ІІ ступеню Відкритого фестивалю-конкурсу читців, поетів, художників та фотохудожників пам’яті В. Сосюри  «Любіть Україну». Читачка КЗ «Олександрівська публічна бібліотека»  Караже Поліна стала переможницею  регіонального туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання - 2024». Авторські вірші поетів громади увійшли до обласної поетичної збірки «ВІЛЬНІ.ГІДНІ.НЕЗАЛЕЖНІ».

2024 році впроваджено літературну акцію «Мобільна бібліотека». Бібліотечні працівники відвідують установи та громадські місця з метою популяризації  української літератури, представлення  бестселерів та актуальних новинок і  залучення нових читачів до бібліотек.  При КЗ «Олександрівська публічна бібліотека»  функціонує дитяча кімната «Бібліомайстерня»,  у якій маленькі читачі вивчають українську літературу, виготовляють  поробки та отримують гармонійний розвиток.

Фото без опису

З  метою удосконалення професійних навичок, формування і розвитку ораторського мистецтва та ознайомлення із кращим досвідом роботи працівників культури у вересні поточного року започатковано та затверджено план методичних заходів працівників культури. На цей час проведено 3 методичних заходи за темами: «Українські традиції. Віночок-оберіг людської душі»; «Шляхи подолання стресу. Модель BASIK PH у роботі працівника культури»; «Дідух – універсальний символ національної єдності»

Фото без опису

З метою увічнення в Олександрівській селищній територіальній громаді пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, у вересні 2024 року в парку «Центральний» селища Олександрівка  була створена   Алея   Слави з вшанування пам`яті загиблих (померлих) захисників та захисниць, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мешканців Олександрівської селищної територіальної громади та встановлені іменні пам’ятні знаки.

Фото без опису

Не зупиняється робота працівників культури у сфері утвердження української національної громадянської ідентичності, так протягом року працівники культури брали  участь у патріотичних заходах, організовували майстер-класи із виготовлення  оберегів, сувенірів, листівок та подарунків для ЗСУ,  організовували флешмоби та волонтерські акції, ведуть активну роботу щодо залучення дітей та молоді до волонтерства.

Заклади культури стали центрами, де мешканці громади та вимушено-переміщені особи отримують гуманітарну допомогу, адміністративні та соціальні послуги міцно тримаючи культурний фронт Олександрівської громади.

 

  • РОЗВИТОК СПОРТУ В ГРОМАДІ

 

Фото без опису

          Одним із пріоритетних напрямків, на який звертають особливу увагу в Олександрівській громаді, залишається фізичне виховання та оздоровлення підростаючого покоління. Тому в нашій громаді створюють  умови, щоб мешканці  долучалися до рухової активності та обирали здоровий спосіб  життя.  Спорт для олександрівців – це джерело натхнення, шлях до власних досягнень, спілкування з друзями, позитивні емоції, бадьорий настрій.

         Для  залучення  різних  вікових  груп населення  до масового спорту діє Олександрівський селищній центр  фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».  У старостинських округах громади та селищі Олександрівка 4 спортінструктори  і                1 координатор соціального проєкту «Активні парки - локації України» систематично проводять  заняття з футболу, волейболу, тенісу та шахів.

         Уже стало доброю традицією  в населених пунктах Олександрівської громади  для  покращення  умов під час занять фізичною культурою і спортом проводити огляд-конкурс з облаштування спортивних майданчиків «Спорт для всіх – спільна турбота». У цьому році конкурсна комісія визначила одного переможця, спортивний осередок села Петрівка Перша Петрівського Другого старостинського округу,  і трьох призерів, спортивні осередки Очеретинського,  Новоолександрівського і Михайлівського старостинських округів. Усі були нагороджені сертифікатами та придбали спортивний інвентар на суму 20, 7 тис. грн.

Фото без опису

Спорт не тільки допомагає людині бути у хорошій фізичній формі, а ще дає можливість отримати задоволення від спілкування з цікавими людьми, друзями та однодумцями. Тому    навіть в умовах воєнного стану із місцевого бюджету у 2024 році було виділено  13, 4  тис. грн. для проведення спортивно-масових заходів. Протягом 2024 року  з урахуванням безпекової ситуації для мешканців громади були організовані та проведені  різноманітні змагання і турніри. Справжнім родинним святом став  перший етап обласних змагань  «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Батькам випала нагода разом з дітьми цікаво провести час, дружно позмагатися і відчути себе єдиною командою.

          До дня Олександрівської громади відбувся перший етап І літніх всеукраїнських спортивних ігор. За підсумками суддівських протоколів було визначено переможців та призерів у змаганнях з футболу, пляжного волейболу, шахів та шашок серед жінок і чоловіків. Учасники отримали не тільки гарний настрій та задоволення, а ще й кубки, медалі, грамоти Олександрівської селищної ради, а також мали можливість взяти участь у святковій ранковій руханці.

Фото без опису

          У Всеукраїнський Олімпійський день у нашій  громаді пройшов  Кубок з міні - футболу, присвячений пам’яті загиблого воїна-земляка Дмитра Попченка, який дуже любив спорт, мав олімпійську силу духа, був справжнім патріотом України. За ініціативою друзів нашого земляка та завдяки підтримці начальника селищної військової адміністрації  Кубок з міні-футболу, присвячений пам’яті Дмитра, в громаді відбуватиметься щороку.

У  кожному старостинському округу громади майже 70 мешканців узяли участь у сьомому патріотичному Забігу «Шаную воїнів, біжу за героя». Друзі, рідні, близькі та односельці  загиблих воїнів-земляків не тільки пробігли обрану дистанцію, а ще й у соціальних мережах поділилися  історіями  про героїв.

Фото без опису

Справжнім святом активних розваг для населення громади став обласний проєкт «Фітнес на відкритому повітрі». Протягом шести місяців молодіжні та спортивні осередки старостинських округів із задоволенням долучались до запропонованих заходів у рамках проєкту. Олександрівська громада отримала 7 грамот за участь  в онлайн-челенджі до Дня заснування Донецької області, у флешмобі «33 вправи єдності!» до Дня Незалежності України та лист подяки за високу виконавську майстерність і креативність під час участі у заходах проєкту. 

До Дня фізичної культури та спорту в рамках Олімпійського уроку в населених пунктах громади відбулися  змагання з тенісу, шахів і шашок, спортивні естафети, заняття з аеробіки, руханки та вікторини.

          У грудні спортивні осередки старостинських округів долучились до обласного флешмобу «Спортивний бумеранг». А обласний онлайн- челендж  "Рух Різдва» допоміг мешканцям громади  створити святкову атмосферу, сповнену енергії та добра.

Фото без опису

          Щорічно поповнюється скарбничка спортивних  перемог громади. 2024 рік не став винятком: почесне ІІІ місце посіла чоловіча волейбольна команда у ХІХ розіграші кубка пам’яті Романченка Петра Григоровича, який відбувся в  селищі Близнюки Харківської області. Не відстала від чоловіків і жіноча волейбольна команда - здобула бронзові нагороди у третьому розіграші турніру на Кубок пам’яті Лисяка. Серед 5 команд Донецької області у відкритому турнірі з міні-футболу, присвяченому пам’яті загиблого рятувальника Олега Мартиненка,  команда громади «Золоті Пруди» перемогла та отримала золоті нагороди. Пишаємося і футбольною командою ветеранів, яка у товариському  турнірі  отримала головний приз-Кубок до 100-річчя барвінківського футболу! Ми впевнені, що попереду ще багато перемог!

 

              МОЛОДІЖНА ТА СІМЕЙНА ПОЛІТИКА

Молодіжна політика та національно-патріотичне виховання

Фото без опису

           Молодь - найактивніша і найдинамічніша частина суспільства. У цей час на території громади перебуває 1500 молодих людей віком від 14 до 35 років . Молоді люди в усі часи націлені на зміни: вони здатні не лише розвиватися самі, а й рухати вперед цілу країну. Відповідно, потребує змін і система виховання молоді. Вона має стати неформальною та ефективною. Саме з цією метою в громаді працюють чотири молодіжні простори  у складі філій КЗ «Центр культурних послуг», які  допомагають молодим людям реалізувати себе у різних сферах життя , вирішувати  свої проблеми, знаходити відповіді на запитання. Для реалізації молодіжної політики в громаді діє Цільова соціальна програма «Молодь Олександрівщини на 2021 – 2025 роки».

Заходи в молодіжних просторах відбуваються згідно річного плану роботи та рекомендацій Донецького обласного дитячо – молодіжного центру в двох режимах: онлайн та офлайн. Інформація про проведену роботу висвітлюється на офіційних сторінках закладів у соціальній мережі Facebook.

           З метою залучення молоді до формування молодіжної політики та соціально-культурного розвитку громади в 2024 році була створена Молодіжна рада при Олександрівській селищній раді, до складу якої увійшло 12 представників від закладів освіти та громадських організацій.

Фото без опису

Свою діяльність Молодіжна рада розпочала з проведення тематичного заняття «Ідентичність: хто я, який я» за участю начальника управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілії ЗОЛКІНОЇ.  До обговорення питань ідентичності та вироблення практичних кроків у просуванні інтересів та іміджу держави на міжнародній арені долучилась голова Молодіжної ради, яка  взяла участь у заході «Молодіжний конгрес: українська ідентичніть та її промоція у світі» в  місті Києві.

За ініціативою Молодіжної ради відбулася екологічна акція «Чисте довкілля-чиста громада». Завдяки співпраці молоді та працівників КЗ «Віднова» за підтримки начальника селищної військової адміністрації було впорядковано найголовнішу в літній час  зону відпочинку – пляж на береговій зоні водойми.

До дня молоді представники Молодіжної ради організували заходи в рамках  тематичного тижня «Молодь Олександрівщини діє!» Молодіжні осередки в населених пунктах громади  мали можливість долучитися до майстер-класів, фоточеленджів, патріотичних і спортивних флешмобів.

           Молодіжна рада взяла участь у обласному проєкті «Молодь Донеччини разом!» та провели два тематичні тренінги «Працюємо в команді» і «Вчимося чути один одного»

 

Фото без опису

Протягом 2024 року молодь нашої громади долучалась до різноманітних обласних заходів, які спрямовані на виховання  культурних цінностей і  патріотизму.

Молодіжна команда Олександрівщини здобула перемогу серед громад Донецької області в онлайн-змаганнях до Дня Європи та стала призеркою в обласному  освітньо-інтерактивному  заході  до Міжнародного дня рідної мови.

До дня захисників і захисниць України та Дня Збройних Сил України молодь громади взяла участь у обласних акціях «Міць у пікселі», «Історії наших Героїв», «Подарунок  для захисника», «У єдності наша сила» та підготувала обереги, відеопривітання захисникам і спогади про наших загиблих воїнів-земляків. А зібрані кошти під час Всеукраїнського спортивного марафону "Крок" були спрямовані на підтримку ЗСУ. До дня пам'яті захисників України, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в громаді відбулися  майстер – класи  з виготовлення соняхів та пройшли  вуличні  акції "Незалежні назавжди".

         У кожному населеному пункті  громади під гаслом " Хай небо буде мирним, а Україна чистою!" пройшов   Всесвітній день прибирання. Учасники заходу не тільки очистили  території від сміття, а здійснили цифрове прибирання - видалили зайву інформацію зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів. Молодь молодіжного простору «Лідер»  отримала Подяку від ГО «Всеукраїнський молодіжний рух». До дня миру молодь Олександрівщини стала активним учасником обласних акцій «Голос дітей» та «Голуб миру».Фото без опису

З метою координації діяльності у сфері  утвердження української національної та громадянської ідентичності у березні 2024 року в громаді було утворено координаційну раду  з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Олександрівській селищній раді. Протягом року відбулося                         4 засідання ради, метою яких було розвивати українську мову і культуру, створювати сприятливе середовище для розвитку громадянського суспільства, щоб кожен мешканець громади пишався своєю мовою та державою. Представники Координаційної ради взяли участь у стратегічній сесії в місті Дніпро та поділилися досвідом роботи щодо проведення в громаді заходів у сфері  утвердження української ідентичності. У серпні 2024 року була затверджена Програма сприяння функціонуванню української мови як державної в усіх сферах суспільного  життя в Олександрівській СТГ на 2024-2026 роки.

Для молодіжних осередків у старостинських округах громади було проведено    32 заходи національно-патріотичного виховання, спрямованих на формування національної гордості, розуміння та співпереживання його історії, служінню своєму народові.

 

Сімейна політика, протидія торгівлі людьми, протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі

Фото без опису

В Олександрівській селищній територіальній громаді мешкає 11788 осіб. Серед них 854 родини, в яких 1284 дитини  від 0 до 18 років. Під час  воєнного стану  на території громади залишилося 112 багатодітних сімей, в них 374 дитини.

   Відділ освіти, культури, молодіжної, внутрішньої та інформаційної політики розпочав роботу в системі «Реєстр посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї». Протягом року до Реєстру було занесено 80 особових справ. Продовжувалась  робота і з видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. За 2024 рік видано 60 посвідчення: 18  посвідчень батькам багатодітної родини, 42  посвідчень дітям з  багатодітної родини.   

Протягом року в закладах культури, молодіжних просторах відбулися  заходи щодо реалізації сімейної політики: майстер-класи з виготовлення сувенірів, вітальних листівок до Дня матері, Дня батька, Дня сім’ї; флешмоби «Найрідніша людина», «Найкраща Матуся», «Щаслива родина»; акції «Допоможи матусі», «Один день разом з родиною». Шість родин нашої громади отримали Подяки за участь у обласному конкурсі фоторобіт «Бережемо традиції своєї родини».

 

Фото без опису

Для координації діяльності та взаємодії суб’єктів у сфері протидії насильству протягом 2024 року були проведені наступні заходи: оновлено склад Координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми; створені робочі групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дорослого населення та дітей; призначені координатор та відповідальна особа, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; створені та затверджені головою Координаційної ради алгоритми і механізм взаємодії суб’єктів у сфері запобігання протидії насильству.

          У громаді діє Програма розвитку сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми в Олександрівській  селищній територіальній громаді на 2022-2025 роки. Затверджено розпорядженням начальника селищної військової адміністрації План дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на період до 2025 року на території Олександрівської селищної територіальної громади. Підписано Меморандум про співпрацю між Коаліцією 1325 «Жінки, мир, безпека» Донецької області та Олександрівською селищною військовою адміністрацією.

          Щоб привернути увагу громадськості до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства й забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, протягом року в старостинських округах і селищі Олександрівка  були проведені круглі столи, тренінгові заняття, просвітницькі заходи та інформаційні кампанії до Міжнародного дня боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, Європейського дня  боротьби з торгівлею людьми, Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми,  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

 

  • Соціальний захист населення

1. Організація оздоровлення у 2024 році

За результатами оздоровчої компанії в громаді послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 223 дитини які потребують які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.                                             На засадах співфінансування місцевого та обласних бюджетів у  ДП «ОДМСОК «Перлина Донеччини» оздоровлено 17 дітей; за кошти обласного бюджету у санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» - 28 дітей; 5 дітей пройшли оздоровлення у МЦ «Артек»; 147 отримали послуги оздоровлення та відпочинку у співпраці з благодійними організаціями Благодійний фонд торгово-промислової палати України, ТОВ "Центр экологічної освіти та інформації" та релігійних об'єднань; 26 дітей відпочили за кордоном, а саме у Латвіїї та Італії, за підтримки посольства Латвії та БФ «Карітас Україна».

 

Фото без опису

2. Організація роботи щодо  підтримки цивільного населення громади

При Олександрівській селищній військовій адміністрації утворено Координаційний центр підтримки цивільного населення Олександрівської селищної військової адміністрації та затверджено його посадовий і персональний склад.

Щомісячно проводяться засідання на яких розглядаються нагальні питання підтримки цивільного місцевого населення та ВПО. За 2024 рік проведено 12 засідань та розглянуто 28 питань.

Для забезпечення потреб осіб, які фактично проживають на території громади залучено 12  благодійнтх фондів та громадських об’єднаннь (БФ «Карітас», БФ «NewWay», «GEM», «МОМ», БФ «Янголи спасіння», БФ «Посмішка», HEKS EPER, БО «БФ «ССС», БФ «Сильні громади», БФ «Авеліст», UNICEF та БФ “Людина в біді»).

 Спочатку 2024 року видано 59163 продуктових набора; 7000 сімейних наборів гігієни; 600 зимових наборів для внутрішньо переміщених осіб; 2436 наборів для родин з дітьми, які складаються з речей та предметів першої необхідності та 4652 наборів побутового приладдя для мешканців громади.

З метою фінансової підтримки залучені міжнародні організації для надання мешканцям громади вразливих категорій багатоцільової допомоги та допомоги на проходження опалювального періоду. Таку допомогу отримали 3261 родина у розмірі від 10800 до 23100 гривень.

HERS EPER – 426 сімей;

МОМ – 2100 представників родин;

UNICEF – 218 родин;

УВКБ ООН – 230 осіб;

БФ «Авеліст» - 57 родин.

Партнерами продовжуються виплати коштів відповідно до проведеної реєстрації. У реєстрації взяли участь 538 родин.

Також для проходження опалювального періоду у співпраці з UNICEF та БФ «Людина в біді» родини з дітьми та особи з вразливостями отримали натуральну допомогу у вигляді палевних прикетів. Загальну вага наданої допомоги склала 1595.

Люди з особливими потребами (люди потребуючі стороннього догляду, паліативні хворі, люди з інвалідністю) забезпечені гуманітарною допомогою у вигляді медико-санітарних гігієнічних наборів.

Населення громади яке опинилося у складних життєвих обставинах через важкі та тривалі хвороби отримують фінансову підтримку за рахунок коштів місцевого бюджету. Таку одноразову допомогу отримали 145 осіб на суму 507900 грн.

З метою вшанування громадян-старожилів, яким у 2024 році виповниться 85, 90, 95, 100 років, та  утвердження героїчних і трудових традицій старших поколінь, посилення державної турботи про ветеранів війни і праці на території Олександрівської селищної територіальної громади було здійснено вітання 47 ювілярів із вручення вітальних подяк та фінансового подарунку.

Фото без опису     Фото без опису

 

3. Реалізація місцевої програми підтримки ветеранів, Захисників і Захисниць України.

З  метою посилення захисту учасників бойових дій, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України — мешканців Олександрівської територіальної громад прийнято Програму підтримки учасників бойових дій, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України  на території Олександрівської селищної територіальної громади на 2024 рік. Протягом 2024 року кошти спрямовано на:

забезпечення організації поховання загинувших під час військової агресії Російської Федерації та війни в Україні військовослужбовців на суму 138 250,00 грн (8 Захисників);

надання одноразової допомоги учаснику бойових дій та його родині – 3000 грн.;

надання одноразової фінансової підтримки ветеранам, які мають захворювання або опинилися у складних життєвих обставинах – 25000 грн.;

надання одноразової допомоги військовослужбовцям, що уклали контракт не менше ніж на 3 роки – 24000 грн.;

надання одноразової фінансової допомоги 24 членам сімей загиблих Захисників на суму 120 000 грн.;

оздоровлення дітей захисників у закладах, що розташовані у Карпатському регіоні – 20 дітей;

забезпечення подарунками дітей військовослужбовців та дітей загиблих захисників -4 дитини;

на виконання постанови від 18 квітня 2018 року №280  «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» 2 особи отримали компенсацію на покращення житлових у сумі 5 634,77 тис. грн.

 

Фото без опису

                 

 4. Підтримка внутрішньо переміщених осіб.

У зв’язку з триваючим збройним конфліктом на сході України  та тимчасовою окупацією частини Донецької області Російською Федерацією, питання інтеграції ВПО та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення залишається одним з першочергових питань, що потребують злагодженого та системного вирішення, координації дій виконавчого органу ради територіальної громади, військової адміністрації і громадянського суспільства.

Станом на 01 січня 2025 у громаді зареєстровано 5353 ВПО (4350 сімей), але фактично проживає 1610 осіб (1162 родини).

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб, особливо вразливих категорій, залучаються благодійні організації та фонди. Так за підтримки БФ «Нью Вей», БФ «Сильні громади» та БФ «Карітас» вразливі категорії отримали PSN набори для маломобільних осіб та осіб з інвалідністю. Благодійний фонд «Посмішка» забезпечив осіб з інвалідністю гігієнічними наборами, різного скалу відповідно потреб.

 Протягом року таку допомогу отримали 106 осіб.

Окрему увагу приділяється сім’ям з дітьми до 2 років, такі родини забезпечені наборами дитячого харчування.

Протягом квітня та травня діти з числа внутрішньо переміщених осіб отримали одяг від UNICEF та партнерів.

Для надання психосоціальної підтримки ВПО організовані зустрічі з психологами у рамках співпраці з БФ «Право на захист» та БФ «Посмішка».

На території громади діє Програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на території Олександрівської селищної територіальної громади на 2024 рік. На виконання заходів програми з місцевого бюджету передбачено кошти у сумі 430,9 тис. грн.(проведене оздоровлення дітей, надана матеріальна допомога,  діти шкільного віку, які навчаються у закладах громади, забезпечені новорічними подарунками, надане фінансова підтримка Центр підтримки ВПО «МиРазом»).

Спільно з Центром зайнятості проведено 4 заходи щодо сприяння працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Для залучення ВПО до вирішення місцевих питань 4 серпня 2023 року утворено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Олександрівській селищній військовій адміністрації та затверджено її персональний склад.

Продовжується робота з внутрішньо переміщеними особами. Щоденно здійснюється прийом заяв для реєстрації внутрішньо переміщених осіб у «Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб», з подальшою видачою довідки; заяв з необхідними документами для призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій.

У громаді проводяться заходи щодо здійснення компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Щомісячно проводиться опрацювання  звіти від 210 власників домогосподарств, які передаються на фінансування до міжнародного партнера УВКБ ООН. З початку року партнером виплачеано 1 086 806 грн.

 

Фото без опису

 

5. Організація роботи з надання адміністративних послуг соціального характеру.

З початку року відділом соціального захисту населення здійснюється прийом заяв та документів для призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг.

З початку року прийнято та опрацьовано 2067 заяв, які передані до Олександрівського відділення УСЗН Краматорської РДА  та Головного управління Пенсійного фонду України з використанням ПК «ІІС «Соціальна громада» і Єдиного соціального процесингу Єдиної інформаційної системи соціального захисту. Повідомлення про призначення (відмову про призначення) здійснюється шляхом видачі повідомлень заявникам у секторі соціального захисту населення та у старостинських округах.

6. Надання соціальних послуг.

На території Олександрівської територіальної громади працює Комунальна установа "Центр надання соціальних послуг" Олександрівської селищної  ради. В установі утворено такі структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання та відділення соціального супроводу сімей /осіб, які перебуваю у складних життєвих обставинах.

Фактична кількість працівників 13 осіб, з них 7 соціальних робітників, які надають послугу «догляд вдома» та 4 фахівця із соціальної роботи.

Відділенням соціальної допомоги вдома протягом року обслуговано 79 особи, відділення стаціонарного догляду для постійного проживання та відділення денного перебування на сьогодні не працюють.

Під соціальним супроводом перебуває 11 родин, в них 27 дитина, які опинилися у складних життєвих обставинах та отримують послугу супроводу, консультування та попередження домашнього насильства.

Протягом року Центром надано 890 соціальних послуг 774 особам з числа сімей, які потрапили у складні життєві обставини, внутрішньо переміщених осіб, Ветеранів та Ветеранок, сім’ям військовослужбовців, багатодітних, малозабезпечених, осіб з інвалідністю.

Для поліпшення надання соціальних послуг всі працівники Центру забезпечені триколісними велосипедами від благодійного фонду «Стабілізейшин Супорт Сервісіс».

На постійній основі проводяться зустрічі та інформаційні компанії з мешканцями громади щодо інформування про соціальні виплати та підтримку, попередження всіх видів насилля, щодо виконання батьками батьківських обов’язків, щодо евакуації до більш безпечних регіонів країни та розповсюдження інформації про отримання психосоціальної допомоги в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

 

Фото без опису

 

 

7. На охороні прав дитини

Фото без опису

  Станом на 01.01.2025 року на первинному обліку служби у справах дітей Олександрівської селищної ради  перебуває 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 10 дітей-сиріт та 15 дітей, позбавлених батьківського піклування. В сімейних формах виховання перебуває 21 дитина, що становить 84 % від загальної кількості дітей, в державних закладах виховується 4 дитини - 16 %.

Наразі службою у справах дітей ведеться робота щодо пошуку потенційних опікунів (піклувальників), прийомних батьків задля влаштування до їх сімей дітей,  які знаходяться в державних закладах.

На територіальному обліку служби у справах дітей Олександрівської селищної ради  25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (10 дітей-сиріт, 15 дітей, позбавлених батьківського піклування), з них: проживають в сім’ях опікунів (піклувальників) 19 дітей, в прийомних сім’ях - 2 дітей та 4 особи.

 На даний час всі сім’ї евакуйовані з території громади в більш безпечні регіони України. З даними сім’ями підтримується постійний зв’язок та вирішуються проблемні питання.

 

  Фото без опису

З метою попередження соціального сирітства службою у справах дітей ведеться облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01.01.2025 року на даному обліку перебуває 3 сім’ї, в яких проживають 8 дітей.

З метою виявлення дітей, які б могли опинитись в складних життєвих обставинах та проживають в сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки, надання їм своєчасної відповідної допомоги службою у справах дітей та центром надання соціальних послуг разом з поліцейськими офіцерами громади проводяться профілактичні рейди «Сім’я», «Діти вулиці», «Вокзал». Також проводиться інформаційна робота з населенням щодо сімейних форм виховання,  запровадження патронату над дитиною, запобігання насилля в сім’ї.

 

  • Охорона здоров’я

Діяльність КП « Олександрівський    ЦПМСД» у  2024р.  була направлена на покращення надання медичної допомоги жителям громад, пріоритетний розвиток охорони здоров’я материнства і дитинства, удосконалення первинної медико-санітарної допомоги, наближення лікарської допомоги жителям сільської місцевості, профілактику соціально значущих хвороб, раціональне використання бюджетних коштів.

КП "Олександрівський  ЦПМСД,  який  очолює  Лілія  ПРОТАСОВА,   провадить діяльність у сфері охорони здоров’я, має діючий договір з НСЗУ № 0000-М4КТ-М000 на 2024 рік про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.  Також  підписано  додатковий  Договір,  який  містить 2  пакети надання  меддопомоги: «Супровід  та  лікування  хворих  на  туберкульоз»  та  «Супровід  та  лікування  дорослих  та  дітей  з  психічними  розладами  на  первинному  рівні».

До складу КП «Олександрівський  ЦПМСД» входять  5 амбулаторій, 8  фельдшерських  пунктів   та  6  пунктів  здоров’я,  у  т.ч.  на  території  ОТГ : 3  амбулаторії  ЗПСМ, 5  ФПів, 6  ПЗ.

Фото без опису

В  закладі  працює  8 лікарів( 7  на  території  ОТГ), укомплектованість  складає  100 %, сімейних медичних сестер працює  14  особи (12 – на  території ОТГ), що складає  100%,  середнього  медичного персоналу -  14  та   14  іншого  адміністративно - допоміжного  персоналу. У  зв’язку  з  бойовими  діями  на  території  України  2  сімейні  лікарі  призупинили  трудову  діяльність  та  виїхали  на  більш  безпечніші  території,  що  наклало  додаткову  навантаження  на  інших  сімейних  лікарів,  які  заміщають  їх  і   обслуговують  задеклароване  населення.  Отже, пацієнтів  Очеретинської  амбулаторії  обслуговує  лікар  Михайлівської  амбулаторії,  а  пацієнтів  Олександрівської  амбулаторії  обслуговує  інший  лікар  цієї  ж  амбулаторії. 

Кількість  задекларованого  населення  до  сімейних  лікарів  ЦПМСД  становить 11527  осіб,  на початку 2024 року – 10300 (приріст  за  рік  – 1227декларацій).  В  2024  році  кількість  відвідувань  пацієнтами  ЦПМСД  становить  21961 Також  на  території  громади  зареєстровано  1597  внутрішньо-переміщених  осіб. Звернень ВПО  у   2024  року  склало   752,  з  них  відвідування    дітей  - 97. 

КП «Олександрівський  ЦПМСД» співпрацює з закладами охорони здоров’я, що надають вторинну та третинну медичну допомогу. Згідно цього розроблений маршрут пацієнта до  стаціонарних  відділень. За направленнями сімейних лікарів  планово та в екстреному порядку в стаціонарах  проліковано 2615  осіб.

З метою  виявлення хворих на артеріальну гіпертензію,  обстежено 5106 осіб,  в т.ч. 4232 осіб  у віковій групі 40-60 років,  вперше виявлено підвищений АТ у 324 пацієнтів, в т.ч. у віковій групі 40-60 років 186 пацієнтів. На  апаратах  ЕКГ,  закуплених за  кошти  місцевого  бюджету обстежено:  вдома - 367 , в  амбулаторних  умовах - 3980 , на  фельдшерських  пунктах -  204.

За звітний період померло 192 осіб,  народилось - 40 ,  що  становить   20,8%.

Протягом 2024 року медичним персоналом  КП «Олександрівського  ПМСД» здійснювалась активна робота щодо проведення профілактичних щеплень дорослому та дитячому населенню громади згідно Календаря профщеплень. Всі вакцини Центр отримує  безкоштовно  в  рамках  централізованого  постачання.

Показник охоплення дорослого дорослого та дитячого населення щепленнями

 

2023 рік

           2024 рік

Дифтерія,правець

82.7 %

86,4

Кашлюк

86.5 %

91,1

Поліомієліт

66.9 %

90,1

Кір,паротит,краснуха

80.3 %

95,6

Гепатит В

53.6 %

69,9

 

У 2024 році  центр   ПМСД уклав договір з Національною службою здоров’я України за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». Затверджено Порядок організації виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції, Маршрут пацієнта з підозрою на туберкульоз, латентну туберкульозну інфекцію (ЛТБІ) та осіб, контактних з хворими на туберкульоз та алгоритми тестування ЛТБІ, Положення про кабінет контрольованого лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі.

Протягом 2024р. проведено 5730 скринінгових анкетувань пацієнтів, що потребують обстеження на туберкульоз. На амбулаторному етапі лікування, згідно направлень лікаря-фтизіатра, перебували 4 пацієнта.

Також  закладом  укладено  договір  з  НСЗУ «Супровід  та  лікування  дорослих  та  дітей  з  психічними  розладами  на  первинному  рівні».

Станом на 01.01.2025р. 100% медичного персоналу центру ПМСД пройшли курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP  №2» на платформі «Академія НСЗУ» та одержали відповідний сертифікат (в  2023  році - 100%). Протягом 2024 року зафіксовано 36 випадки звернень до лікаря з приводу проблем психічного здоров'я. В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» проводяться тренінги для медичних працівників та пацієнтів з управління стресом для дорослих «Самодопомога+». Здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота з пацієнтами індивідуально та на офіційній сторінці закладу в соціальних мережах.

Основним завданням первинного рівня надання медичної допомоги є створення сприятливого для здоров'я середовища, формування відповідального ставлення громадян до свого здоров'я та мотивації населення до здорового способу життя.

Сторінка у соціальних мережах Facebook  – основний канал комунікації Центру з громадою. Вона постійно наповнюються актуальною та корисною інформацією: важливими оголошеннями, інфографікою, корисними порадами, партнерськими матеріали від МОЗ, UNICEF.  Також  в  місцях  скупчення  людей (банки, пошта, магазини  тощо)  розповсюджувались  брошури, буклети  щодо  ставлення  до  свого  здоров’я.

Працівниками центру ПМСД регулярно проводяться бесіди з пацієнтами щодо здорового способу життя. Основна тематика бесід: профілактика захворювань, значення здорового способу життя, планування сім’ї, імунізації  тощо.

Крім того, медичним персоналом Центру активно ведеться робота з пацієнтами груп ризику, відповідно до наказу МОЗ України від 19.03.2018р. №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» (зі змінами), а саме з наступними нозологіями:

  • гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання;
  • цукровий діабет;
  • ВІЛ;
  • туберкульоз;
  • рак молочної залози;
  • колоректальний рак;
  • рак передміхурової залози.

Дані категорії пацієнтів інформуються про важливість профілактичних оглядів та проходять їх, згідно з переліком, затвердженим наказом МОЗ від 19.03.2018р. №504.

В  2024  році  були  проведені  медичні  огляди  дітей  шкільного  віку.  Всього  проведено  853 огляди. За  результатами поведених  оглядів  можна  стверджувати,  що  стан  здоров’я  дітей  загалом  задовільний,  але  є  і  вади  здоров’я,  які  пов’язані  з  онлайн  навчанням   через  загрозливу  ситуацію  в  країні. При  оглядах  вперше  виявлено: порушення  зору -  180, порушення  ходи – 31, сколіоз – 66,  ожиріння – 14.

Враховуючи   особливості   життя  та  побуту  жителів  віддалених  сіл,  з  метою  активізації  турботи   про здоров’я  кожного  громадянина  і  доступності  до  медичного обслуговування  розроблено  графік  виїздів  сімейних  лікарів  до  фельдшерських  пунктів.  Метою  заходу  є  посилення  нагляду  за  диспансерними  групами  населення,  за  соціально  незахищеними  верствами  населення ( особи  з  інвалідністю,  особи  похилого  віку,  сім’ї,  які  опинились в  складних життєвих  обставинах).  За  2024  рік здійснено  96 виїздів  на  ФПи,  прийнято  та  оглянуто 1211 жителів,  з  них 302 направлено  на  консультацію  до  вузьких  спеціалістів, 709 отримало  допомогу  на  місці, 510   обслуговано  вдома.

Фото без опису

Розроблено  заходи  з  відвідування  населення  вдома  фельдшерами  фельдшерських  пунктів.  За  рік  фельдшерами  здійснено 3645  обходів  по  домівкам, 1597  направлено  заявок  до  сімейного  лікаря, 987  надано  допомогу  вдома.

Лікарями  проводилось  надання  електронних  направлень  за  показаннями  до  вузьких  спеціалістів.  За  рік   видано 1464  електронних   направлень.

За  час  роботи  по   Урядовій  Програмі «Доступні  ліки»   пацієнти  забезпечувалися  рецептами  на  безкоштовні  ліки  через  мережі  аптек:  з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хворобами органів дихання необхідними ліками.  Виписано 8352  рецептів,  погашено 8059,  що  становить  96,5%.

Пацієнти з хронічним больовим синдромом забезпечені знеболювальними препаратами. Всі пацієнти з цукровим діабетом забезпечені тест-смужками та глюкометрами.  Продовжується робота з експрес-тестування на ВІЛ, гепатити. Проводиться кампанія з вакцинації від COVID-19 та планова вакцинація.

Завдяки  міжнародним  організаціям  у  2024  році  відкрито  5  мобільних  пунктів  здоров’я,  які  оснащенні  усім  необхідним  обладнанням,  інструментарієм  та  медикаментами. Відповідно  до  розробленого  графіку  в  ПЗ  ведуть  прийоми  фельдшера  та  здійснюють  виїзди  сімейні  лікарі. Проведено  прийомів :  фельдшерами – 870,   лікарями – 198.

Фото без опису

З  листопада  2024  року  НСЗУ  проводить  верифікацію  пацієнтів  згідно    даних  в  центральній  базі  даних  Електронної  системи  здоров’я  України.  На  разі  перевірено  усі  декларації  та  присвоєно їм  статус «Верифіковано»,  але  залишається  невеликий відсоток  «Неверифікованих»  декларацій,  а  саме  1028,  що  становить  8,9%  від   загальної  кількості.  Неверифікованими  залишаються  декларації  пацієнти  яких  виїхали  за межі  країни, померли  або  змінили  номер  телефону  і  не  повідомили  про  це  лікаря.

Відповідно  до  чинного  законодавства   медичний  персонал  удосконалює  свій  професійний  розвиток  шляхом  проходження  онлайн -  курсів  на  платформі  Академія  НСЗУ  та  Центр  громадського  здоров’я  МОЗ.  Наразі  усі  медпрацівники   мають  сертифікати   з  курсу «Ведення  пацієнтів  з  туберкульозом  на  амбулаторному  етапі  лікування  для  лікарів  первинної  ланки»  та  сертифікати «Ведення  поширених психічних  розладів  на первинному  рівні  медичної  допомоги  із  використанням  керівництва  mhGAP.  Рівень 1 та  Рівень2». Відповідно  до  плану  обласного  департаменту  охорони  здоров’я    пройшли  очні  тренінги  3  сімейні  лікаря  та  5  сімейних  медсестер  з  питань інфекційного  контролю  за  туберкульозом  на  первинному  рівні.

Також  навчання  пройшли  працівник  з  кадрової  роботи  на  тему «Військовий  облік. Проблеми  бронювання»  та  2  працівники,  які  відповідальні  за  електробезпеку.  Пройшли  навчання  та  мають  посвідчення  9  осіб  з  питань  охорони  праці, 10  працівників  з  пожежної  безпеки  та  1  - «Правила  технічної  експлуатації  теплових  установок».

Завдяки  міжнародним  партнерам,  працівники  ЦПМСД  мають  можливість проходити  очне  навчання.  Так  Міжнародним  медичним  корпусом  організовано  курси  безперервного професійного  розвитку  для  медпрацівників  в  м.Дніпро. Сімейні  лікарі  отримали  11  сертифікатів,  9  сертифікатів  отримали  медичні  сестри, 5  сертифікатів  отримала  керівник   ЦПМСД,  1  -  інспектор  з  кадрів  та  1-  головний  бухгалтер.  

Особливостями надання первинної медико-санітарної допомоги у  Олександрівський  громаді, являється значна віддаленість між населеними пунктами, низька щільність населення, незадовільний стан доріг, що в сукупності  негативно  впливає  на  доступність  медичної  послуги.

В рамках заходів гуманітарного реагування Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, за фінансової підтримки Європейського союзу, Міністерства закордонних справ Франції та Республіки Корея, в Донецькій області та інших областях України працюють мобільні гінекологічні бригади,  на  які  покладено надання доступної та ефективної медичної допомоги з питань сексуального та репродуктивного здоров’я.  Наразі  працює  мобільна  бригада для місцевих жителів, людей з інвалідністю, а також тих, хто постраждав від гендерно зумовленого та сексуального насильства,  яка  здійснила  прийом  2200 жителів.

Мобільна  бригада складається з акушера-гінеколога, хірурга-УЗД спеціаліста, нефролога, гастроентеролога та медсестри.

У мобільній гінекологічній бригаді доступні наступні послуги:

 медичний огляд гінеколога;

 УЗД-дослідження;

 електрокардіограма;

 консультація з питань жіночого здоров’я, включаючи питання до- та післяпологового періоду, здоров’я матері, грудного вигодовування та догляду за дитиною;

-  консультація з питань ВІЛ-інфекцій та захворювань, що передаються статевим шляхом;

 безкоштовна контрацепція;

 - медична та соціально-психологічна підтримка постраждалих від домашнього та інших видів насильств, у тому числі пов’язаних з війною.

На  території  громади  працює  пересувна мобільна  бригада  лікарів  База  ЮА,  яка  має  в  складі  ендокринолога, УЗІ- дослідження, лікаря – терапевта.  З  початку  роботи  даної бригади,  було  здійснено 1200 прийомів.

Фото без опису

Керівництвом  ЦПМСД  укладено  3  меморандуми з  міжнародними організаціями  з  надання   гуманітарної  допомоги.  Впродовж  року  отримано  в  якості  допомоги:  офісні  меблі,  оргтехніку,  електрокардіограф, медикаменти.

При  підтримці  очильниці  громади  неодноразово  отримувалися  для  маленьких  жителів  громади  дитячі  суміші,  йогурти.  Для  малозабезпечених  верств  населення  надавались  медикаменти,  які  були  безкоштовно  видані  пацієнтам. 

Фото без опису

Кредиторська  заборгованість відсутня  по  заробітній  платі  та  обов’язковим  платежам  по  бюджету.  Заборгованості  за  комунальні  послуги  відсутні.

Сьогодні  ціль  ЦПМСД  -  наблизити  лікаря  до  пацієнта. Громада  активно  сприяє  в  досягненні  цих  цілей  і  тому  забезпечує  санітарні  автомобілі  пальним. 

Розвиток первинної медико-санітарної допомоги, удосконалення надання невідкладної медичної допомоги населенню, укріплення та оновлення матеріально-технічної бази амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, поліпшення забезпечення кваліфікованими медичними кадрами, закупівлі сучасного медичного обладнання, перехід до належного фінансування потреб первинної ланки  є  та  буде  пріоритетним  напрямком  в  роботі  ЦПМСД.

 

Комунальне некомерційне підприємство «Олександрівська лікарня планового лікування», (далі – Підприємство), прийняте у комунальну власність Олександрівської селищної територіальної громади. Засновником та органом управління Підприємства є Олександрівська селищна рада.

Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів у сфері охорони здоров’я,  без мети одержання прибутку, а також приймає участь у виконанні державних та місцевих програм у сфері охорони здоров’я в установленому порядку.  КПН «Олександрівська лікарня планового лікування», відповідно до Статуту, є лікарняним закладом  охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством , що надає послуги  вторинної (спеціалізованої ) медичної  допомоги особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та  Статутом.

Підприємство з 01 квітня 2020 року укладає договір з Національною службою здоров’я України і відповідно до умов цього договору надає пацієнтам медичні послуги за програмою медичних гарантій.

Комунальне некомерційне підприємство станом на 01 січня 2025 року обслуговує населення Олександрівської та Новодонецької  територіальних громад, включаючи ВПО.

Кількість працівників по Комунальному некомерційному підприємству «Олександрівськалікарня планового лікування» станом на 01.12.2024 року становить 84 особи, в тому числі:

- Лікарі – 13 осіб.;

- Середній медичний персонал – 32 осіб.;

- Молодший медичний персонал – 20 осіб.;

- Інший персонал –19 осіб.

Основну дохідну частину Підприємства складають доходи від реалізації послуг з медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій, згідно з договором з Національною службою здоров’я України, обсяг яких у 2024 році становить в розмірі15 738,0 тис.грн. (Пакет фінансування за договором надання медичних послуг «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії»  - 14479,2 тис.грн., пакет фінансування за договором надання медичних послуг "Стоматологічна допомога дорослим та дітям"– 1066,8 тис.грн.,пакет фінансування за договором надання медичних послуг "Езофагогастродуоденоскопія" -192,0 тис.грн.

Надходження за рахунок коштів місцевого бюджету(додатково виділені кошти з бюджету Олександрівськоїселищної ради) за програмою підтримки з місцевих бюджетів у 2024 році  отримали кошти в розмірі - 1189,2тис.грн. із них – 953,4 тис.грн на господарчу діяльність,  та – 235,8 тис.грн на придбання стерилізатора.

Інші надходження (надходження від додаткової господарської діяльності) планується отримати кошти в розмірі -651,9 тис.грн.

Витратна частина КНП «ОЛПЛ» на 2024 рік становить -17 579,1тис.грн. та складається  з наступних витрат:

Заробітна плата та нарахування на оплату праці – 15 492,0тис.грн. – 100% забезпечення від потреби

Інші витрати, враховуючи придбання медикаментів  - 2087,1тис.грн. включно з коштами громади - 953,4 тис.грн.

           В КНП «Олександрівська ЛПЛ» організовано 3 разове харчування хворих.  Працюють відділення: хірургічне на 20 ліжок, терапевтичне на 20 ліжок, поліклініка та клінічна лабораторія, ЦСВ.

           Станом на 25.12 2024 року було проліковано в терапевтичному відділенні –  842  хворих (7977 ліжко – днів) , хірургічному відділенні – 632  хворих (5870 ліжко-днів).  було проведено   оперативних втручань ( малі хірургічні втручання) - 332 . 

           Амбулаторно в поліклініці  станом на 25 грудня було прийнято - 31284  пацієнтів, направлено до інших лікувальних закладів на консультацію, та обстеження – 147 осіб. Проведено лабораторних аналізів - 65913  , з них для первинки –10764  .  Виписано - 945 рецептів для безоплатного отримання препаратів інсуліну.

Проведено –1996   рентген досліджень, для первинки - 1208

       На регулярній основі проводяться роботи з утримання території та її благоустрою. Проводяться поточні ремонти систем водопостачання  та водовідведення у відділеннях лікарні, та прибирання території підтримання її в належному стані.

              В КНП «Олександрівська ЛПЛ» розроблені та затверджені плани підвищення кваліфікації лікарів та медсестер, в квітні 2024 року всі заплановані особи пройшли курси з підвищення кваліфікації, до кінця року більше курсів не планується,але це не виключає регулярної участі працівників в он-лайн семінарах, курсах з підвищення кваліфікації конференціях тощо.

          В  2024р. не  було  скарг до департаменту охорони здоров*я, та інші інстанції на роботу медичних працівників КНП «Олександрівська ЛПЛ».             

              У 2024 р. КНП «Лікарня планового лікування» гуманітарну допомогу від державних органів, департаменту охорони здоров*я, гуманітарних організацій, не отримувала.

              Станом на 25.12.2024р. в наявності є  деякі медикаменти і вироби медичного призначення, які були отримані у січні та використовуються за призначенням у відділеннях лікарні, які безкоштовно використовуються для лікування хворих.

На 108,9 тис.грн було закуплено матеріалів  для клінічної  лабораторії.   

             Також було придбано матеріали необхідні для поточного ремонту систем водопостачання та водовідведення лікарні та електрообладнання і освітлення. 

В « День донора» за 2024 рік  кров здало – 260 донорів.

 

  • Якісні послуги, наближені до громадян

Аміністративні послуги мають надаватися за принципом – «ШВИДКО. ЗРУЧНО. МОБІЛЬНО», тобто максимально зручно, доступно, зрозуміло, за спрощеними процедурами і, що головне, в територіальній близькості до заявника.

Наближення адміністративних послуг до громадян, їх доступність та висока якість – один  із головних пріоритетів Олександрівської селищної територіальної громади .

Належний ЦНАП  – це обличчя влади, місцевої і державної, сервісу – від центрального рівня до рівня громади.

Відповідно до Переліку адміністративних послуг кількість послуг, які надаються через  ЦНАП становить  363 за різними  напрямками, що на  9 послуг  більше, ніж на початок року. Перелік послуг, які надаються  у різних  напрямках, основними з яких є земельні питання,  реєстрація місця проживання; реєстрація бізнесу; соціальні послуги, реєстрація прав на нерухоме майно, паспортні послуги, державна реєстрація актів цивільного стану.

Фото без опису

 

У тому числі через Центр надається 30 платних послуг, що складає 8,5 % від загальної кількості надаваних адміністративних послуг. Надходження до місцевого бюджету за 2025 рік склали 1231,0 тис.грн., до державного бюджету 24,3 тис.грн.

Фото без опису

На кожну адміністративну послугу суб’єктами надання адміністративних послуг розроблені  інформаційні та технологічні картки.

 

З 19.06.2024 року розпочато реєстрацію прав власності на нерухоме майно. Всього за рік державним реєстратором надано 714  адмінпослуг по державній реєстрації прав на нерухоме майно, 653 адмінпослуги по держреєстрації речового права, похідного від права власності, 30 адмінпослуг по внесенню змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, надано 151 витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Фото без опису

На сьогодні доступна адміністративна послуга з подання повідомлення про пошкоджене майно. Також налагоджена співпраця по присвоєнню (підтвердженню) поштовою адреси, надання містобудівних умов, видачі будівельного паспорту.

З 02.05.2024 року відновлено надання паспортних послуг. Протягом 2024 року оформлено 256 паспортів громадянина України та 1301 паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Фото без опису

З 19.06.2024 року розпочато державну реєстрацію актів цивільного стану. Всього за 2024 рік оформлено 2 андмінпослуги по реєстрації браку, 12 адмінпослуг по реєстрації народження, 62 адмінпослуги по реєстрації смерті.

Якісно та на належному рівні проводиться державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців. Протягом року надано 187 адмінпослуг у цій сфері.

За  2024 рік відділом ЦНАП  було надано   11447 адміністративних послуг, проведено 13560 консультацій стосовно їх надання. Консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою телефонної лінії.

Фото без опису

З наданих адміністративних послуг найбільш питому вагу мають реєстрація місця проживання 23.4 %, соціальні послуги 19.3 %, земельні питання 6.0 %,  державна реєстрація юридичних та фізичних осіб – підприємців  1.6 % , реєстрація нерухомості – 14,1 %, паспортні послуги – 13,6 % ;  22.0 %  -  це адміністративні  послуги по житловим питанням, архітектурно-будівельній діяльності, трудовому архіву тощо.

Фото без опису

Організацію роботи Центру у 2024 році здійснював відділ надання адміністративних послуг штатною чисельністю 8 осіб, 2 - з яких адміністратори, 2 державних реєстратори.

Відповідно до положення старостами старостинських округів надають послуги з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання та приймаються документи для одержання затверджених Переліком послуг, які надаються через відділ ЦНАП. Це дає змогу  мешканцям отримувати  адміністративні послуги безпосередньо на місці свого проживання.

Повністю автоматизовано роботу адміністраторів ЦНАП за допомогою Програмного комплексу «е-ЦНАП Cloud», що свідчить про те, що робота Центру спрямована не лише на прийом пакету документів від суб’єктів звернень, а й на підвищення якості та швидкості їх надання, підвищення рівня задоволеності заявників під час перебування у Центрі. Також це значно спростило навантаження на адміністраторів та скоротило час на обслуговування громадян, а саме: була сформована клієнтська база, зберігаються дані про особу для швидкого обслуговування при повторному зверненні та інше, а  також ця система дала можливість інформування через смс через готовність результату.

У відділі «ЦНАП» для оплати вартості платних адміністративних послуг встановлено POS-термінали, обладнане місце для самообслуговування громадян, вільний доступ до мережі Інтернет.  

 Працює та постійно оновлюється  веб-сайт  відділу, на якому знаходиться актуальна інформація та є  можливість  попереднього запису «Електронна черга ЦНАП» для отримання адміністративних послуг у відділі «ЦНАП», є зворотній зв’язок та можна оцінити роботу працівників, перевірити стан замовленої адмінпослуги, ознайомитись з інформаційними картками по кожній адмінпослузі. Отримати консультацію можливо звернувшись засобами електронного зв’язку із зверненням на електронну пошту Центру. На веб-сайті Центру розміщено повну та актуальну інформацію щодо його функціонування, документів необхідних для отримання відповідних послуг. З метою створення комфортних умов та задля зручності відвідувачів у розділі «Послуги» суб’єкти звернень мають можливість доступу до електронних сервісів.

З метою створення фізичного, інформаційного та цифрового безбар’єрного простору для отримання адміністративних послуг особами з інвалідністю укладено Договір про співпрацю з Громадською організацією «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху (ГО «Українське товариство глухих», ГО «УТОГ») та відділом «Центр надання адміністративних послуг» Олександрівської селищної ради Донецької області.

Вся робота в Центрі спрямована на якісне обслуговування населення за якомога коротший термін без порушення законодавства. Центр постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів та високу якість обслуговування.

 

  • Дбаємо про житлово-комунальне господарство

Складний час навчив нас цінувати найпростіші речі, на перший план вийшли базові потреби, які раніше сприймалися абсолютно як належне. Електрика у розетці, вода що тече з крану, тепла батарея, відсутність завалів у баку для сміття. І за всіма цими зручностями стоїть цілодобова, налагоджена, відпрацьована та системна робота механізму, який називається житлово-комунальне господарство.

Послуги у сфері житлово-комунального господарства в Олександрівській громаді надавало два підприємства:

  • комунальне підприємство  селищної ради «ВІДНОВА»;
  • комунальне підприємство обласного підпорядкування Добропільське ВУВКГ  «Компанія «Вода Донбасу»

 

       25 вересня 2024 року КП «ВІДНОВА» було взято в оренду майно Добропільського ВУВКГ «Компанія «Вода Донбасу» яке знаходиться у вкрай незадовільному стані : водопровідні мережі  зношені більше ніж на 73%, очисні споруди не працюють близько 15 років.

          Станом на сьогодні послуги водопостачання та водовідведення на території громади надає  КП «ВІДНОВА»,  яке обслуговує 1666 абонентів та 32 юридичні особи. Протяжність водопровідної мережі становить 28,8 км та каналізаційної  мережі 2,4 км. Одним із важливих питань в життєзабезпеченні людини є отримання послуг  з водопостачання і водовідведення.

          Через зупинку Карлівської фільтрувальної станції через часті  артилерійські удари по станції та відсутність води у водосховищі в громаді виникла критична ситуація із забезпеченням населення  водою. 

            Як забезпечити людей питною та технічною водою в умовах регулярних ударів по критичній інфраструктурі?

        Саме з такими викликами зіткнулася громада під час військової агресії російської федерації. Першочергова задача – добитися того, щоб населення громади  мало доступ до води, незалежно від воєнної обстановки. Селищною радою було відновлено роботу 3 свердловин, з яких надається вода населенню селища Олександрівка.

       

           Для забезпечення населення водою працюють три свердловини, які подають близько 600 кубів води на добу, що повністю покриває потребу у воді.

        Добропільською філією державною установою «Донецьким обласним центром контролю та профілактики хвороб» було проведено аналіз води щодо відповідності санітарним нормам. На засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 17 квітня 2023 року були прийнятті Державні санітарні норми і правила «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій іншого характеру». Відібрані проби води зі свердловини відповідають санітарним нормам, які були прийнятті на ТЕБ та НС комісії, але в воді багато заліза.

 

З метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації на території селища Олександрівка 20 червня 2024 року було проведено засідання селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому було вирішено провести капітальний ремонт аварійної ділянки водогону протяжністю 4 000 м матеріалами, отриманими від міжнародної організації Action Against Hunger (Актіон Агаінст Хангер). Станом на 1 вересня 2024 року роботи було виконано в повному обсязі. 

Фото без опису

 

Селищною радою постійно проводяться заходи щодо покращення якості водопостачання. Тому завдяки співпраці з Товариством Червоного Хреста України було придбано матеріали та обладнання, а саме  для заміни розподільчого водогону протяжністю 4100 м, вуличних водопровідних мереж протяжністю  5200 м,  заміну пожежних гідрантів у кількості 44 шт, придбання 7 насосів, мобільну установку для очищення поверхневих та артезіанських вод  та трансформатор потужністю 25 кВа та ін. загальною сумою 10442,960 тис. грн. Також Товариством Червоного Хреста України було передано КП «ВІДНОВА» на безоплатній основі установку з виробництва гіпохлориту натрію для очищення води.

 

Завдяки співпраці селищної ради  з міжнародними організаціями на території Олександрівської селищної територіальної громади було побудовано 11 артезіанських свердловин в таких населених пунктах : селище Олександрівка, село Староварварівка, село Новостепанівка, село Очеретине, село Високопілля, село Новоолександрівка, село Новобахметь’єве, село Петрівка Перша, село Петрівка Друга, село Мирна Долина, село Варварівка.

 

          Для забезпечення населення в 13 населених пунктах громади якісною питною водою завдяки плідній співпраці з підрозділами ГУ ДСНС України та міжнародними організаціями Карітас України, HEKS EPER та чеською благодійною організацією на території Олександрівської селищної територіальної громади у поточному році було встановлено 7 мобільних установок (контейнерного типу) для очищення води, 3 мобільних пересувних установок та 5 стаціонарних фільтрувальних установок.

 

          Фото без опису

          У селі Мирна Долина проведено заміну водонапірної башти  Рожновського.  Це стало можливим  завдяки плідній співпраці селищної ради з благодійною організацією «Карітас України». Реалізація проєкту значно покращила якість водопостачання для мешканців села, сприяючи підвищенню рівня комфорту та безпеки життєдіяльності.

 

 

         Каналізаційні мережі

  

      За ініціативи начальника селищної військової адміністрації з метою недопущення та попередження надзвичайної ситуації прийнято рішення про виділення коштів на проведення робіт по відновленню прохідності та працездатності колекторів каналізаційних мереж, ремонту та усуненню аварій на пошкоджених ділянках, очищенню колекторів від мулових відкладень, очищенню колодязів від сміття, мулу, каміння в селищі Олександрівка. 23 вересня 2024 року був укладений договір між селищною радою та ТОВ «Атмотера» на виконання вище зазначених робіт вартість яких складає 2004,800 тис.грн. та селищна рада виділила кошти КП «ВІДНОВА» в сумі 200,00 тис.грн. на проведення таких робіт по вулиці Соборна та Абрикосова.

         Загалом було виконано такі роботи:  промито 2458 м каналізаційних мереж та 118 колодязів.

         Також виконані роботи по промиванню каналізаційних мереж на території лікарень загальною протяжністю 600 метрів та очищено 33 колодязі.

          При виконанні вищезазначених робіт було виявлено, що 101 колодязь потрібно реставрувати,  встановити 241 люк з обічайкою (з них 5 шт. посилені), встановити 187 плит перекриття різних розмірів. Тому виникла необхідність у виділенні коштів селищної ради комунальному підприємству «ВІДНОВА» для придбання необхідних товарів, а саме: люків у кількості 61 шт, плит перекриття каналізаційних колодязів у кількості 11 шт, цементу – 21 мішок, хлористого кальцію - 6 кг, 1 підставка під гідрант, фланець сталевий – 2 шт, та 6 шт муфт загальною сумою 120,0 тис. грн.

          Станом на сьогодні було реставровано 20 каналізаційних колодязів та встановлено 28 люків з обичайкою та 3 плит-перекриття.

 

  

Теплопостачання

 

На території громади житлово-комунальні послуги з теплопостачання, вивезення твердих побутових відходів та обслуговування багатоповерхових будинків надає комунальне підприємство «ВІДНОВА».

          В оперативному користуванні КП «ВІДНОВА» перебувають 3 котельні, які працюють на твердому паливі, одна з яких - міні котельня. На протязі опалювального сезону теплопостачання надається 27 багатоповерховим будинкам (654 квартири), 15 підприємствам, установам, організаціям.

В рамках підготовки до нового опалювального періоду 2024-2025 років були проведені такі заходи:

Відремонтовано 2 котла на нижній  котельні та міні –котельні на загальну суму 427,63 тис. грн. та виконані ремонтні роботи водопровідної мережі в будинках та перекриті дахи у багатоповерхових будинках на загальну суму 63,768 тис. грн.

          Селищна рада постійно проводить заходи, щодо фінансової підтримки КП «ВІДНОВА».

 

Селищною радою у 2024 році комунальному підприємству «ВІДНОВА» для забезпечення своєї статутної діяльності та покращення матеріально технічної бази виділено коштів у сумі 12773,60 тис. грн. на збільшення статутного капіталу  для поліпшення матеріально-технічної бази . Дані кошти були спрямовані на придбання:

          - вугілля у кількості 2000 тон на суму 9402,00 тис.грн.;

Фото без опису

 

  • портального сміттєвозу – 2686,6 тис. грн.

 

  • Фото без опису
  •  
  • на погашення заборгованості за електроенергію – 685,00 тис. грн.

 

Селищна військова адміністрація постійно працює по залученню міжнародних організацій щодо забезпечення мешканців громади гуманітарною допомогою для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2024-2025 років так в цьому році міжнародна організація з міграції МОМ здійснила виплату на комунальні послуги 2100 осіб по 23100 грн, міжнародна організація ЮНІСЕФ зареєструвала 898 сімей з дітьми на виплату гуманітарної допомогу. На сьогодні здійснили виплатили приблизно 309 сімей по 21000 грн., ще залишається виплатити 200 осіб, видані паливні брикети 360 сім’ям, гуманітарна організація «АВАЛІСТ» здійснила виплату на комунальні послуги опалення яких здійснюється газом, що становить 57 осіб.

Фото без опису

                                              

Дороги

 

                    Для забезпечення зручності пересування для мешканців громади, сприяння підвищенню безпеки та покращенню логістичних можливостей велика увага приділяється дорогам. Протяжність доріг комунальної власності складає 127 км. У поточному році було проведено ямковий ремонт доріг комунальної власності площею 7640 м2 на суму 8304,8 тис. грн.

                   

 

Кладовище

На території селища Олександрівка розташоване 1 кладовище. Через брак місць на кладовищі та з метою недопущення екологічної катастрофи було вирішено виділити кошти з селищного бюджету на розробку  проєктно-кошторисної документації «Нове будівництво кладовища за адресою: селище Олександрівка» в сумі 350,0 тис. грн.

 

 

Цивільний захист

На території громади 42 населених пунктів. В умовах повномаштабного вторгнення безпека населення постає на перший план в роботі селищної військової адміністрації. Так у 2024 році для вчасного оповіщення населення громади було придбано та встановлено 4 сирени повітряної тривоги С – 40 які  інтегровані до єдиної системи оповіщення України в таких населених пунктах: с. Варварівка, с. Новополтавка, с. Золоті Пруди, с. Некременне на суму 117,304 тис.грн.

          В Олександрівській селищній територіальній громади було створено фонд захисних споруд в кількості 8 найпростіших укриттів  для захисту населення у разі можливих обстрілів в таких населених пунктах:  смт Олександрівка 3 об’єкта, с. Очеретине 1 об’єкт, с. Золоті Пруди 1об’єкт, с.  Староварварівка 1 об’єкт, с. Некременне 1 об’єкт у яких може розміститися майже 1500 осіб.

 Після проведеного аналізу стану підвального приміщення, яке  розташоване в селищі Олександрівка поблизу  16 багатоповерхових будинків де проживає 1500 осіб було вирішено виділити кошти у сумі 297,296 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації «Капітальний ремонт підвального приміщення за адресою: Донецька область, Краматорський район, селище Олександрівка, вул. Ювілейна,19».  Після отримання позитивного експертного висновку вартість проекту становить 8351,175 тис. грн.

          На території громади функціонують «Пункти Незламності» . У разі виникнення надзвичайних ситуацій мешканці громади можуть безкоштовно обігрітися, зарядити гаджети, скористатися інтернетом, водою, освітленням та отримати першу медичну допомогу. Також в цих пунктах  є місця для відпочинку та простір для матері і дитини. Пункти незламності укомплектовані всім необхідним. Вони укомплектовані термопотами, аптечками,  резервним освітленням , контейнерами для їжі, бутилями для води, тощо.

          25 вересня 2024 року було проведено засідання селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому було вирішено відкрити Пункт Незламності в селищі Олександрівка.

         

Внаслідок удару ворожої ракети у ніч з 24 на 25 вересня 2024 року  було  пошкоджено житло трьох сімей с. Золоті Пруди. Завдяки співпраці селищної військової адміністрації та благодійної організації «Янголи спасіння»  протягом першої доби постраждалим було надано будівельні матеріали першої необхідності. Постраждалим мешканцям надали  шифер, цвяхи, цемент, шпаклівку, ЮСБ, металеві вхідні двері та пластикові вікна.

 

  • Екологічні пріоритети

В сфері збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Олександрівської селищної територіальної громади у напрямку природоохоронної діяльності є охорона рослинного та тваринного світу.

З метою зменшення навантаження антропогенних чинників на навколишнє природне середовище на території громади створено 20 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1294,22 га. без вилучення земель з користування, з них:

  • ботанічні заказники місцевого значення 7 об’єктів загальною площею 357,82 га: «Тоненька» (15,92га.), «Берестова» (57,0 га.), «Шахан 1» (10,8 га.), «Кохане» (37,0 га.), «Колодязне» (30,8 га.), «Казанок» (38,0 га.), «Верхньосамарський» (168,3 га).
  • заповідні урочища 4 об’єкти загальною площею 127,0 га: «Мирне поле» (30,5 га,), «Широкий ліс» (34,9 га.), «Балка Зелена» (44,0 га.), «Довгенький ліс» (17,6 га.).
  • ландшафтні заказники місцевого значення 9 об’єктів загальною площею 801,72 га:

«Очеретине» (158,8 га,), «Яковлівські соснові насадження» (160,3 га.), «Староварварівські соснові насадження» (100,3 га.), «Староварварівський ліс» (50,0 га.), «Маячка» (85,0 га.), «Шахан 2» (48,0 га.), «Глухівський ліс» (23,0 га.), «Крутеньке» (77,0 га.), «Балки» (107,0 га.).

Фото без опису

 

Фото без опису

Метою охорони навколишнього природного середовища є ефективне вирішення проблем довкілля, раціональне використання природних ресурсів, застереження аварійних ситуацій екологічного та техногенного характеру та гарантування екологічно безпечного навколишнього середовища для життя та здоров’я населення, відтворення зелених насаджень та реалізація інших заходів, що покращують стан навколишнього природного середовища.

 

Однією з найгостріших екологічних проблем сучасності є забруднення довкілля побутовими відходами.

Поводження з відходами (збирання, вивезення та розміщення таких відходів) є пріоритетом для нашої громади.

На території Олександрівської селищної територіальної громади  послуги із збирання та перевезення твердих побутових відходів у 42 населених пунктах надає Комунальне підприємство «Віднова» Олександрівської селищної ради. У 2024 році було укладено 3205 договорів на вивіз побутових відходів на 6090 осіб про надання даної послуги.

Збір та перевезення відходів здійснюється двома спеціалізованими сміттєвозами та портальним сміттєвозом.

Фото без опису

 

В розрізі старостинських округів укладено договорів на вивіз побутових відходів:

                                             Укладено договорів    %          Укладено договорів     на кількість осіб

- селище Олександрівка      -           1311               86,3                   2872

- Новоолександрівський

 старостинський округ    -               298                 84,2                   534

- Михайлівський

 старостинський округ     -              290                 85,8                   443

- Новостепанівський

 старостинський округ    -               257                 85,7                   441

- Петрівський Другий

 старостинський округ    -               606                 66,8                   1032

- Очеретинський

 старостинський округ   -                 443                   81,4                    768

Фото без опису

 

В 2024 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища були придбані контейнери змінного типу під портальний сміттєвоз об’ємом 7 мв кількості 15 штук на суму 1206000 грн.

 

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні жителі Олександрівської громади!

На завершення звіту хочу наголосити, що всі дні 2024 року були сповнені випробувань, але  ми всі з вами разом сміливо йшли назустріч викликам, не втрачали віри і оптимізму, віддано й ефективно працювали. Десятки чоловіків та жінок з нашої громади боронять Україну. Саме завдяки їм ми прожили цей рік, завдяки їм у нас є надія на світле майбутнє.

Щирі слова вдячності заслуговують депутати селищної ради, представники  органів самоорганізації населення, працівники апарату селищної ради,  галузей освіти, культури, медицини, комунальних та приватних підприємств, всі ті, хто забезпечує життєдіяльність громади. Спільна і відповідальна робота кожного на своєму місці обов’язково приведе Україну до Перемоги.

Не зважаючи на війну, в Олександрівщині народжуються діти – і цим багато сказано. Хоч багато жінок і дітей виїхало у більш безпечні місця, за 2024 рік у громаді народилося 37 діток. Життя продовжується,  і так має бути! Ми все поборемо і все відбудуємо!

Хочеться побажати всім, щоб у 2025 році здійснилась найзаповітніша мрія – одна на всіх українців – Перемога!

Бажаю, щоб всі ви, ваші рідні й близькі були живі і здорові, щоб мали змогу вільно займатися тим, що приносить задоволення, досягали нових вершин і самореалізовувалися, робили власною працею внесок на благо громади і всієї України.

Переможного року всім нам і миру!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь