Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

До уваги аграріїв! Заходи щодо профілактики отруєння бджіл пестицидами.

Дата: 20.03.2025 14:21
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

З настанням весни та підвищенням температури повітря розпочинається проведення комплексу весняно-польових робіт. У період проведення комплексу робіт із застосуванням засобів захисту рослин можуть реєструватися випадки отруєння бджіл. 
Основними причинами отруєння бджіл  є:

  • неповідомлення або несвоєчасне повідомлення власників пасік про час, місце і характер майбутнього застосування засобів захисту рослин для відповідного реагування;
  • надання неповної інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин і необхідні обмеження;
  • недостатня ізоляція бджіл або несвоєчасне вивезення бджолиних сімей у безпечне місце;
  • неповідомлення власниками пасік місцевих державних адміністрацій або органів місцевого самоврядування про місце перебування пасіки під час кочівлі.

 

У зв’язку з частими випадками загибелі бджіл через порушення регламентів застосування засобів захисту рослин та з метою запобігання таких випадків управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області рекомендує приділити особливу увагу дотриманню вимог законодавства при обробітку пестицидами, особливо медоносних  рослин.  Не дотримання вимог чинного законодавства сприяє постійному забрудненню грунту, води, повітря і може викликати отруєння та захворювання людей, тварин, загибель бджіл та риб, забруднення харчових продуктів.

Для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на людину і навколишнє середовище фізичні та юридичні особи, які планують застосування засобів захисту рослин повинні суворо дотримуватись ряду правил:

  1. Отримати посвідчення про право роботи з пестицидами (це процес, організований відповідно до вимог законодавства про пестициди і агрохімікати, який включає проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами, тестування, отримання свідоцтва про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та посвідчення про право роботи з пестицидами);
  2. Дозволяється застосування засобів захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до закону України «Про пестициди та агрохімікати».
  3. Завчасно, але не пізніше ніж за три доби до початку обробки через медіа, телефоном, або особисто, попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
  4. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, в період відсутності льоту бджіл, за швидкості вітру до 4 м/с. Допускається проведення їх в денний час, в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.

 

Дотримання цих простих правил дозволить уникнути непорозумінь та примножить ваші заробітки. Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли дають не лише мед чи пилок, але й збільшують врожайність сільгоспкультур на 30-40%, запилюючи їх.

Таким чином правильний вибір пестициду, виконання всіх технічних та санітарних норм має виняткове значення для попередження отруєння бджіл.

Уникнути конфліктних ситуацій набагато простіше, коли існує співпраця та взаєморозуміння між населенням, пасічниками та аграріями!

Тож, закликаємо пасічників, власників сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств та фізичних осіб – підприємців які застосовують пестициди, з усією відповідальністю поставитися до вирішення проблемного питання і усіляко сприяти недопущенню випадків загибелі бджіл під час обробітку сільськогосподарських угідь пестицидами.

Постійний діалог і комунікація між пасічниками та аграріями є запорукою здоров'я бджіл та рослин!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь