Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

Пасивне куріння: негативний вплив на дітей та вагітних!

Дата: 18.10.2024 15:09
Кількість переглядів: 179

Фото без опису

Пасивне куріння найсильніше впливає на здоров'я дітей, адже частота їхнього дихання вища, а організм тільки розвивається. Діти не мають природних механізмів захисту від нікотину та отрут, що виникають при споживанні тютюну, тому отруйні речовини довше залишаються в дитячому організмі. Діти найбільш беззахисні перед тютюновим димом. Малюк ще не вміє сам відійти від курця або вийти з накуреної кімнати, тому залишається під сильним та тривалим впливом хімікатів. У дітей, чиї батьки курять у їхній присутності, частіше спостерігаються астма (більш часте проявлення важких нападів астми) та вушні інфекції. Ці проблеми зі здоров'ям продовжуються і в дорослому віці.

Не можна курити у присутності дітей, навіть якщо ви разом перебуваєте на свіжому повітрі. Особливої ​​небезпеки наражаються немовлята та малюки. Для ілюстрації можна навести випадки, коли батьки курять, гуляючи з немовлям, що лежить у візочку. Батьки також повинні знати, що повітря, яке видихається після викуреної сигарети, залишається отруйним і містить багато чадного газу, тому близький контакт може бути небезпечним для дитини.

Окрім малюків, на небезпеку наражаються і ненароджені діти, адже зіткнення з тютюновим димом починається вже в материнській утробі. До плоду вагітної жінки, що палить, через плаценту проникають такі отруйні сполуки, як нікотин, чадний газ та ін. Чадний газ виштовхує з крові кисень, і плід отримує кров, насичену чадним газом, а не необхідним для розвитку та харчування киснем. Тому,  новонароджені діти мам, що курять, важать менше. Перебування в накуреному середовищі збільшує ризик раптової смерті дитини. Пасивне куріння може ускладнити вагітність і викликати безплідність.

Отже, результатом пасивного куріння є:

  • можливі складнощі із зачаттям;
  • підвищення ризику викидня та дефектів розвитку зародка;
  • підвищений шанс передчасних пологів та недостатньої ваги дитини;
  • збільшений ризик синдрому раптової смерті немовляти;
  • можливість уповільнення психічного розвитку;
  • у дитини можуть виникнути складності в навчанні та психологічні проблеми – депресія, тривожність, гіперактивність, незрілість тощо;
  •  у дітей можуть виникнути легеневі інфекції, вушні інфекції, алергії, рак легень та ін. онкозахворювання, хвороби серцево-судинної системи тощо.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь