Шановні громадяни, пам’ятайте: за самовільне спалювання сухої трави – відповідальність!
Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, в зв’язку з чим виникають алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.
Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.
Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожного громадянина.
Нагадуємо, що статтею 245 «Кримінального кодексу України» за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів , вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав або їх залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншими загально небезпечним способом караються штрафом для фізичних осіб від 1530 – 4590 грн. та для юридичних осіб від 4590-15300 грн., за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу (стаття 245 Кримінального кодексу України ( штраф 5100 – 9600 або обмеження волі, позбавлення волі на строк від 2 х до 5 ти років)) за умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду (стаття 252 Кримінального кодексу України ( штраф 1700 – 3400 або обмеження волі до 3х років).
У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до державної служби надзвичайних ситуацій за телефоном «101».