День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 11:12

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.

Але на превеликий жаль війна в Афганістані не стала останньою війною українців. З початку війни на сході України, у 2022 році, тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.

Низький уклін вам, миротворці. Хай затишок, добро і шана оточують вас скрізь! Наснаги вам, щастя, радості, успіхів у праці на благо родини та рідної України! Честь і слава Вам, шановні воїни інтернаціоналісти!