В ОЛЕКСАНДРІВЦІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ
Урочистий захід, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, відбувся 15 лютого, в річницю виведення Радянських військ з Афганістану.
У заході, який пройшов у форматі зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, взяли участь Олександрівський селищний голова Людмила БОРИСЕВИЧ, посадові особи органів місцевого самоврядування, учні Олександрівського ЗЗСО та професійного аграрного ліцею.
Для присутніх авторські вірші, покладені на музику, виконав голова ГО «Районна організація ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)», учасник бойових дій Сергій КОМАРНИЦЬКИЙ. У живому вокально-інструментальному виконанні його однополчан Євгена БОБРОВСЬКОГО і Тараса КОРНІЛОВА пролунали афганські пісні. Творчі виступи підготували працівники та учасники художньої самодіяльності культурно-інформаційного центру.
До зібрання звернулася селищний голова Людмила БОРИСЕВИЧ:
- Я хочу подякувати вам, шановні друзі, за те, що залишися вірними своєму військовому обов’язку! Сьогодні воїни-інтернаціоналісти показують нашій молоді яскравий приклад того, яким потрібно бути, як необхідно служити своїй Батьківщині! Зичу всім міцного здоров’я та благополуччя!
Очільниця громади вручила кожному ветерану бойових дій в Афганістані почесну грамоту селищної ради. Для поліпшення соціального захисту ветеранів війни, з місцевого бюджету було виділено грошову винагороду кожному учаснику бойових дій на території інших держав, які зареєстровані в Олександрівській громаді.
Під час урочистостей присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих, які не повернулися з війни в Афганістані, поклали квіти до пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів.
До відома:
Понад дев’ять років контингент Радянських військ перебував на території цієї країни. 15 лютого 1989 року із завершенням виводу обмеженого контингенту радянських військ з республіки Афганістан закінчилася страшна за своїми втратами і довга війна, в ході якої, виконання військового обов’язку стало подвигом.
Подвиги учасників бойових дій — це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу. На жаль, з року в рік у бойовому строю залишається все менше і менше. Через горнило цієї війни пройшли 160 тисяч наших співвітчизників, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.