Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ПІД ЧАС СКАЙП-ЗВ’ЯЗКУ У ОЛЕКСАНДРІВСЬКІЙ ДПІ ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ НА ТЕМУ ОДНОРАЗОВОГО (СПЕЦІАЛЬНОГО) ДОБРОВІЛЬНОГО ДЕКЛАРУВАННЯ

Дата: 26.01.2022 09:52
Кількість переглядів: 396

Фото без опису

 

 

Нещодавно у Олександрівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області проведено сеанс скап-зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».

На запитання, які надійшли під час проведення заходу, відповідав державний інспектор ДПІ Ігор ГОРБ.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші запитання та відповіді на них, а саме:

Питання:  Якщо фізична особа має у власності 405 тис. грн. та виявила бажання задекларувати ці кошти шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, то яку саме суму з цих коштів така особа повинна задекларувати (повністю усю суму коштів чи тільки їх частину)?

Відповідь: У разі якщо фізична особа має у власності 405 тис. грн. та виявила бажання скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, то така особа приймає самостійне рішення щодо суми, яка буде зазначена у вказаній декларації, а саме повністю уся сума 405 тис. грн. або тільки частина цих коштів. При цьому нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється у загальному порядку з суми, яка буде вказана у декларації (п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України)

Питання: Чи зобов’язана фізична особа при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті?

Відповідь: Фізична особа, яка виявила бажання задекларувати кошти у національній та іноземній валюті, розміщених на рахунках у банках України, шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зобов’язана документально підтвердити суму задекларованих коштів. При цьому такі документи або належним чином засвідчені їх копії надаються фізичною особою одночасно з поданням одноразової (спеціальної) добровільної декларації (п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України).

Питання: Чи потрібно зазначати в одноразовій декларації інформацію про походження активів?

Відповідь: В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України (п.п. 6.1 п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України).

Питання: Чи має право фізична особа, яка виявила бажання скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, уповноважити іншу фізичну особу на підставі укладеного договору доручення?

Відповідь: Одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларант має подати особисто в електронній формі згідно п.п 6.2 п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Питання: Чи повинна фізична особа відкривати у банку поточний рахунок із спеціальним режимом використання, якщо кошти, які така особа бажає задекларувати, вже розміщені на поточних рахунках у банку?

Відповідь:  Відповідно до п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі - спеціальні рахунки) до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

         Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

         Таким чином, положення п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу поширюються виключно на кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, а отже не застосовуються до коштів, які вже розміщені декларантом на поточних рахунка у банку.

Залишились питання? Пропонуємо ознайомитись з актуальною інформацію, нормативними актами, роз’ясненнями, відеоуроками, щодо одноразового добровільного декларування, розміщеною на офіційному порталі Головного управління ДПС у Донецькій області у банері «Одноразове добровільне декларування» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya

Бажаєте знати більше? Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України за посиланням:  https://t.me/tax_gov_ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь