ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ДПІ: КОМУ ПОТРІБНО ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАСТОСОВУВАТИ РРО З 01.01.2022 РОКУ?
Олександрівська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01.01.2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання, які повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі ПРРО).
01.01.2022 року закінчується перехідний період (п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України (далі ПКУ)) і застосування РРО та/або ПРРО платникам єдиного податку другої-четвертої груп незалежно від обсягу доходу за умови здійснення розрахункових операцій, стане обов’язковим.
Відповідно до законодавчих вимог РРО або ПРРО не застосовують платники єдиного податку першої групи (п. 296.10 ст. 296 ПКУ), до якої відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 164 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
З 01 січня 2022 року для платників податків, у разі встановлення порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) будуть застосовуватися штрафні санкції у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання у розмірах:
100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;
150% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.