ДЕКАДА ЗАЙНЯТОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 12.11.2021 08:22

Щороку 3 грудня в світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, проголошений  Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Проголошена дата покликана привернути увагу світової спільноти до проблем осіб з інвалідністю, захисту їхніх прав. Асамблея закликає країни активніше інтегрувати таких громадян у життя суспільства.

Цей день нагадує людству про обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – громадян з особливими потребами.

3 метою привернення особливої уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці з  15.11.2021 по 26.11.2021 року буде проведена  Загальнообласна Декада зайнятості для людей з інвалідністю.

В рамках Декади в Олександрівському районному центрі зайнятості будуть проведені наступні заходи:

- 18.11.2021 р. 10-00 - онлайн вебінар для осіб з інвалідністю з питань адаптації людей з особливими потребами в сучасних умовах з  залученням соціальних партнерів;

- 25.11.2021 р. 10-00 – онлайн вебінар на тему: «Освітні можливості для осіб з інвалідністю».

Працевлаштування людей з інвалідністю – важливий напрямок роботи служби зайнятості.

Державна служба зайнятості, відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені роботодавцями.

За сприяння Олександрівського районного центру зайнятості з початку нинішнього року працевлаштовані 10 осіб з інвалідністю. Із них 4 чоловіків, 5 жінок, 1 молода людина у віці до 35 років.

Послуги служби зайнятості у січні-жовтні поточного року отримали  39 громадянин названої категорії.

Професійне навчання за цей період пройшли 6 осіб з інвалідністю.

Станом на  09 листопада 2021 року мають статус безробітного 12 осіб з інвалідністю.

Кількість вакансій в Олександрівському районному центрі зайнятості, на які можуть бути прийняті особи з інвалідністю – 2:  електрогазозварник в КП "ВІДНОВА" та електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування  в КП "ВІДНОВА".