ВИ ПИТАЛИ? МИ ВІДПОВІДАЄМО! ЧИ ПОТРІБНО ВІДКРИВАТИ У БАНКУ ПОТОЧНИЙ РАХУНОК ІЗ СПЕЦІАЛЬНИМ РЕЖИМОМ ВИКОРИСТАННЯ, ЯКЩО КОШТИ, ЯКІ ВІН БАЖАЄ ЗАДЕКЛАРУВАТИ, ВЖЕ РОЗМІЩЕНІ НА ПОТОЧНИХ РАХУНКАХ У БАНКУ?
Днями до Олександрівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області, звернувся майбутній декларант щодо одноразового добровільного декларування з питанням, чи потрібно відкривати у банку поточний рахунок із спеціальним режимом використання, якщо кошти, які він бажає задекларувати, вже розміщені на поточних рахунках у банку?
Отже, відповідно до п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі - спеціальні рахунки) до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями, за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Таким чином, положення п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу поширюються виключно на кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, а отже не застосовуються до коштів, які вже розміщені декларантом на поточних рахунка у банку.
Якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку і з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання, одноразової добровільної декларації (Розділ ІІІ. Валютні цінності) та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.