НАЧАЛЬНИКИ СЛУЖБ У СПРАВАХ ДІТЕЙ ОЛЕКСАНДРІВКИ та КРАМАТОРСЬКА ВІДВІДАЛИ ПРИЙОМНУ СІМ’Ю З ОЛЕКСАНДРІВЩИНИ

Дата: 25.10.2021 16:21

23 жовтня начальник служби у справах дітей Еліна МЕЛЕШКО спільно з начальником служби у справах дітей Краматорської районної державної адміністрації Вікторією САВОН відвідали прийомну сім'ю, яка проживає на території Олександрівської селищної територіальної громади. Родина виховує 2 прийомних дівчат, і подружжя прийняло рішення взяти до себе в родину ще одну дитину.

«Набувши досвіду у вихованні дітей, позбавлених батьківського піклування, Світлана Іванівна та Віктор Васильович вирішили подарувати щасливе майбутнє ще одній дівчинці. Я переконана, що прийомні батьки зможуть наділити цю дитину частинкою свого тепла, якого їй так не вистачало», – розповіла Еліна МЕЛЕШКО.

Наразі на території громади функціонує 4 прийомні сім'ї, в яких виховується 5 дітей.

Що ж таке прийомна сім’я?

Прийомна сім'я – це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім'ї:

• зберігає за прийомними дітьми статус дитини-сироти та всі відповідні пільги передбачені законодавством ;
  • надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному із прийомних батьків;
  • зберігає раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати, які перераховуються на особистий рахунок дітей, відкритий в установах банку.

Органи опіки та піклування забезпечують збереження житла та майна вихованців та прийомних дітей за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.

З детальною інформацією щодо створення та функціонування прийомної сім'ї звертайтесь до служби у справах дітей Олександрівської селищної ради за адресою: смт. Олександрівка, вул. О. Невського, буд. 3, 2-й поверх