ПРАЦІВНИКАМ ТОРГІВЛІ ДАЮТЬ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАКОНУ, ЯКИЙ ОБМЕЖУЄ ВИКОРИСТАННЯ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ

Дата: 06.08.2021 15:35

Спеціалісти відділу економічного розвитку, інвестицій та регуляторної політики провели роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання у сфері торгівлі  щодо закону України від 01.06.2021 року №1489 – IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Цей Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Через два роки роздрібній торгівлі повністю мають зникнути усі пластикові пакети, окрім біорозкладних і надлегких невеликих пакетів для пакування свіжої риби і м’яса, продуктів із них, а також сипучих продуктів, льоду. Усі біорозкладні пакети повинні мати належне маркування.

Порушення цієї заборони каратиметься штрафами.

Факти про шкоду поліетиленових пакетів:

в Україні на одну людину щорічно припадає понад 500 пластикових пакетів, що майже одразу потрапляють у сміття і забруднюють навколишнє середовище;

на переробку в Україні потрапляє лише 5% пластику, а полімерні відходи складають до 40% обсягу усіх сміттєзвалищ;

у світі щороку у сміття потрапляють трильйони тон пакетів, їх розкладання природним шляхом потребує кількох сотень років і забруднює ґрунтові води;

спалювати пластикові пакети не можна, бо при цьому виділяється бісфенол-А (BPA), що викликає онкологічні захворювання, негативно впливає на репродуктивну функцію та імунну систему;

пластикові пакети легко розносить вітер, забруднюючи міста, села, ліси, озера, гори, річки, моря і океани.