ГРУПИ САМОДОПОМОГИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ ТГ – ПРИКЛАД УСПІШНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ МОБІЛІЗАЦІЇ ГРОМАД
З ознайомчим візитом сьогодні до кризової кімнати для постраждалих від домашнього насильства у селі Новополтавка завітали представниці та представники громадських організацій міст і громад Донецької області разом з координаторкою проектів УЖФ Тетяною ЛИТВИНОВОЮ та регіональною координаторкою Наталією ГОНЧАРОВОЮ. Кімнату було створено групою самодопомоги села в рамках першої хвилі проекту «Просування прав людини та гендерної рівності».. Саме тут і відбувся круглий стіл, де гостей зустріли мобілізаторка громади Марина Шкарупило, представниці груп самодопомоги і старости Новополтавського та Петрівського Другого старостинських округів, посадовці селищної ради.
В довірливій атмосфері обговорили методологію мобілізації громад, яку впроваджує Український Жіночий Фонд на території Донецької, Луганської та Запорізької областей. Представниці груп самодопомоги (ГСД) розповіли, як тривав цей процес а території громади та які результати вони мають сьогодні. З 2019 року, коли почали створювати ГСД та писати гендерний профіль громади, і до сьогодні – в населених пунктах діють вісім груп, вже реалізовано три проекти та чотири знаходяться в процесі реалізації.
«Коли ми розпочинали цю роботу, було дуже важко, - говорить лідерка ГСД Петрівки Друга Лілія БАРИШНІК. – Ми не розуміли, навіщо нам потрібен гендерний профіль, де брати цифри аби його заповнити. Але сьогодні, пройшовши всі кроки мобілізації, ми бачимо результат своєї роботи».
Як зазначила мобілізаторка Марина ШКАРУПИЛО, велику роль в цьому відіграє міцна підтримка селищного голови Людмили БОРИСЕВИЧ. «Є групи в інших громадах, які стикаються з протистоянням з боку влади, витрачають зайвий час та сили на порозуміння, - зазначає вона. – Нам в цьому плані простіше, адже нас чують, до нас прислуховуються, нас включають до складу консультативно-дорадчих органів та робочих груп».
Учасники виїзного заходу в процесі спілкування цікавились, яким чином долучаються до роботи груп самодопомоги вразливі верстви населення, чи спрямована ця робота за задоволення потреб в тому числі і пенсіонерів.
Захід відбувся в межах Проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей», що впроваджується Українським Жіночим Фондом та ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.