Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ГРУПИ САМОДОПОМОГИ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ ТГ – ПРИКЛАД УСПІШНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ МЕТОДОЛОГІЇ МОБІЛІЗАЦІЇ ГРОМАД

Дата: 22.07.2021 15:16
Кількість переглядів: 904

Фото без опису

З ознайомчим візитом сьогодні до кризової кімнати для постраждалих від домашнього насильства у селі Новополтавка завітали представниці та представники громадських організацій міст і громад Донецької області разом з координаторкою проектів УЖФ Тетяною ЛИТВИНОВОЮ та регіональною координаторкою Наталією ГОНЧАРОВОЮ. Кімнату було створено групою самодопомоги села в рамках першої хвилі проекту «Просування прав людини та гендерної рівності».. Саме тут і відбувся круглий стіл, де гостей зустріли мобілізаторка громади Марина Шкарупило, представниці груп самодопомоги і старости Новополтавського та  Петрівського Другого старостинських округів, посадовці селищної ради.

Фото без опису

В довірливій атмосфері обговорили методологію мобілізації громад, яку впроваджує Український Жіночий Фонд на території Донецької, Луганської та Запорізької областей. Представниці груп самодопомоги (ГСД) розповіли, як тривав цей процес а території громади та які результати вони мають сьогодні. З 2019 року, коли почали створювати ГСД та писати гендерний профіль громади, і до сьогодні – в населених пунктах діють вісім груп, вже реалізовано три проекти та чотири знаходяться в процесі реалізації.

Фото без опису

«Коли ми розпочинали цю роботу, було дуже важко, - говорить лідерка ГСД Петрівки Друга Лілія БАРИШНІК. – Ми не розуміли, навіщо нам потрібен гендерний профіль, де брати цифри аби його заповнити. Але сьогодні, пройшовши всі кроки мобілізації, ми бачимо результат своєї роботи».

Як зазначила мобілізаторка Марина ШКАРУПИЛО, велику роль в цьому відіграє міцна підтримка селищного голови Людмили БОРИСЕВИЧ. «Є групи в інших громадах, які стикаються з протистоянням з боку влади, витрачають зайвий час та сили на порозуміння, - зазначає вона. – Нам в цьому плані простіше, адже нас чують, до нас прислуховуються, нас включають до складу консультативно-дорадчих органів та робочих груп».

Учасники виїзного заходу в процесі спілкування цікавились, яким чином долучаються до роботи груп самодопомоги вразливі верстви населення, чи спрямована ця робота за задоволення потреб в тому числі і пенсіонерів.

Фото без опису

Захід відбувся в межах Проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей», що впроваджується Українським Жіночим Фондом та ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь