Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ОЛЕКСАНДРІВСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГУ ДПСС В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ НАГАДУЄ ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ САЛЬМОНЕЛЬОЗУ

Дата: 30.06.2021 08:35
Кількість переглядів: 415

Фото без опису

Щороку в Україні реєструють десятки тисяч кишкових захворювань, спричинених сальмонелою.

  Сальмонели, як і решту збудників кишкових інфекцій, можна побачити лише під мікроскопом. Вони дуже стійкі у зовнішньому середовищі та харчових продуктах. У кисломолочних продуктах за температури +4°С сальмонели зберігаються протягом 48 годин, у молоці за кімнатної температури – до 4-10 діб, у холодильнику – у сирах – від 7 до 13 місяців. У яйцях птахів сальмонели можуть зберігати життєздатність до 3-9 місяців, у ковбасних виробах – від 6 до 130 днів. Соління та копчення м’ясних продуктів не гарантує від зараження, оскільки у копченому м’ясі із 12-19% вмістом солі збудник зберігається до 75 днів.

  Здатність сальмонел виживати тривалий час у продуктах, а за сприятливих умов і інтенсивно розмножуватися в них, визначає важливу роль харчових продуктів як фактора передачі збудника сальмонельозу. А здатність зберігатися в об’єктах зовнішнього середовища, ґрунті створює можливість зараження побутовим шляхом.

Як виникає зараження? 

  Джерел сальмонельозної інфекції надзвичайно багато. У природних умовах сальмонели зустрічаються практично в усіх видів тварин. Основним джерелом сальмонел для людей є велика рогата худоба, свині, домашні птахи. Джерелом інфекції можуть бути і люди, хворі на сальмонельоз. Особливу небезпеку вони несуть, якщо працюють на харчових підприємствах, у дитячих дошкільних і лікувальних закладах, пологових будинках, оскільки можуть спричинити епідемічні спалахи сальмонельозу.

  Потрапляючи до організму людини, сальмонели розмножуються у тонкій кишці. Інкубаційний період (час від зараження до проявів хвороби) триває від декількох годин до 2-3 діб, максимально – 7 діб.

  Інфікування людини здебільшого відбувається після вживання м’ясних, рибних та молочних продуктів, яєць та виробів з них, молока, овочів та фруктів. 

  Основні прояви хвороби: загальна слабкість, пронос, біль у животі, підвищення температури, можуть спостерігатися судоми гомілкових м’язів.

  Ефективне лікування цього захворювання можливе лише в умовах інфекційного стаціонару.

Щоб запобігти зараженню сальмонелою: 

- мити руки перед приготуванням та вживанням їжі, після відвідування туалету;

-ретельно мити всі поверхні та кухонне приладдя, що використовується для приготування їжі;

- не допускати  у приміщення, особливо, де зберігаються продукти, залітання мух;

- не слід вживати м’ясні та молочні продукти, придбані на стихійних ринках. Адже вони продаються без вкрай важливого ветеринарно-санітарного контролю. Нехтуючи цим правилом, можна придбати продукти від хворих тварин. На вигляд вони можуть бути якісні, адже під час розмноження сальмонел смак, колір, запах продуктів не змінюються;

- звертати увагу на температурний режим зберігання продукції в торгівельній мережі;

- купуючи будь-які харчові продукти завжди перевіряйте термін придатності та дотримуйтеся термінів споживання;

- під час кулінарної обробки продуктів обов’язково слід дотримуватися правил роздільного зберігання сировини та готової продукції, а також використання кухонного інвентарю. Скажімо, ножі, дошки – окремо для сирого м’яса і готових виробів. Це вкрай важливо для запобігання вторинного зараження сальмонелами виготовлених страв із сирих продуктів;

- і найголовніше правило – всі продукти потрібно зберігати у холодильнику.

  Не порушуйте цих правил! Адже виконати їх легше, ніж потім лікуватися!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь