Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗАРАЗНИЙ ВУЗЛИКОВИЙ ДЕРМАТИТ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ (НОДУЛЯРНИЙ ДЕРМАТИТ ВРХ)

Дата: 25.05.2021 10:55
Кількість переглядів: 1450

Фото без опису

Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби — вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується лихоманкою, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, утворенням типових, схильних до некротичного розпаду вузликів (горбочків) у шкірі та слизових оболонках травного каналу й дихальних шляхів, ураженням очей та генералізованим лімфаденітом. Хворіє велика рогата худоба, вівці, кози та жуйні дикі тварини будь-якого віку. Вірус передається через укуси комах (мух, комарів, кліщів та ін..), пошкодження шкіри, слину, виділення з носа, молоко, сперму.

Хвороба реєструється в Африці і на Близькому Сході, в останні роки спалахи були зареєстровані в Туреччині, а починаючи з 2015 року - в Греції, з наступним поширенням у 2016 - до Болгарії та Македонії. Крім того, випадки захворювання зафіксовані в державах Балкан, РФ, Вірменії, Казахстані, державах Прибалтики. На теперешній час заборонено ввіз до України худоби (продукції) з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон, з метою запобігання занесення вірусу.

Специфічні методи лікування не розроблені.

Вірус зберігається життєздатним в уражених частинах шкіри не менше 33 днів, в слині 11, в крові, сечі, молоці, спермі, виділеннях з носових порожнин та очей, слизових оболонках внутрішніх органах  хворих тварин – 4 дні. У навколишнє середовище вірус виділяється перш за все із шматочками шкіри, які вивалюються з місць утворення вузликів, з молоком, кров’ю, слиною та спермою. У дійних корів молоко стає рожевим, при нагріванні перетворюється на гель. Молоко і м'ясо від хворих тварин не можна використовувати.

Сонячне світло має згубний вплив на вірус. У приміщеннях з низьким освітленням (наприклад комора) збудник хвороби може зберігатися протягом багатьох місяців.

Як Ви можете захистити свою тварину від вузликового дерматиту?

- намагайтеся якомога частіше перевіряти тварину на наявність ознак хвороби, особливо  ураження шкіри та кульгавість.

- дотримуватися карантину нових тварин протягом декількох тижнів перш ніж приєднати їх до основного стада.

-  вивід тварин на пасовище дозволяється після попередньої обробки засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах.

- при постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язків огляд тварин та профілактичну дезінсекцію тваринницьких приміщень.

- під час лікування та маніпуляцій з тваринами необхідно використовувати одноразові стерильні голки.

Олександрівською районною лікарнею ветеринарної медицини, з метою профілактики захворювання проводиться обробка великої рогатої худоби препаратом «Цифлур».

При підозрі на захворювання тварин вузликовим дерматитом необхідно відразу сповістити Олександрівське  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області за адресою: с.Шостаківка вул..Космонавтів 60, або за телефоном 2-10-25.

І.М. Плеханова, головний спеціаліст управління

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь