ЧИ МОЖУТЬ ДОМАШНІ ТВАРИНИ ХВОРІТИ НА COVID-19

Дата: 22.04.2021 13:49

Олександрівське управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області роз’яснює:

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, враховуючи значне поширення інфекції SARS-CoV-2 серед людей, існує можливість зараження деяких тварин при тісному контакті з інфікованими людьми.

Італійські науковці провели дослідження, протестувавши на наявність коронавірусу SARS-CoV-2   540 собак та 277 котів із домогосподарств, де хтось хворів на COVID-19. Результат: антитіла до вірусу SARS-CoV-2 виявлені в 3,4 відсотка собак та 3,9 відсотка котів. Дослідження із залученням порівняно великого числа тварин підтверджує попереднє припущення, що люди можуть інфікувати домашніх тварин новим коронавірусом. Натомість можливість зараження навпаки, тобто від домашніх тварин до людей, вважається малоймовірною. Взяті з пащі, носа та горлянки тварин мазки показали негативний результат. Дослідження проводилися з березня по травень 2020 року.

САНІТАРНІ НОРМИ ДЛЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН:

Щоб вберегти себе від зайвого стресу і вашу улюблену тварину від захворювання, найкращий засіб просто дотримуватися усіх можливих правил гігієни, відносно до ваших улюбленців, а саме:

- намагайтеся вигулювати ваших собак у місцях, де менш за все людей та інших собак;

- ретельно мийте лапи з милом у проточній воді після кожного гуляння;

- прибираючи за кішками туалет вдома чи за собаками вдома/на вулиці, негайно та дуже ретельно вимийте руки з милом чи обробіть санітайзером, а після вимийте!

- проводьте своїм тваринам планову вакцинацію від інших захворювань, це суттєво підніме їх імунітет.

- надавайте своїм тваринам правильне та корисне харчування.

-  люди з підозрою, або у яких підтвердили зараження SARS-CoV-2  не допускаються до прямого контакту з тваринами, включаючи сільськогосподарських тварин, тварин зоопарку, інших тварин у неволі та дикій природі.