A A A K K K
для людей із порушенням зору
Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ПРО ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ОДЕРЖАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ І АГРОХІМІКАТІВ

Дата: 20.04.2021 08:21
Кількість переглядів: 672

Фото без опису

Згідно Закону України «Про пестициди і агрохімікати», а також ДСП №8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» всі сільгосптоваровиробники, які застосовують при вирощуванні сільгоспкультур пестициди та агрохімікати, щорічно зобов’язані отримати санітарний паспорт на одержання, зберігання та застосування їх у народному господарстві.

Що необхідно для отримання санітарного паспорту?

  1. Мати приміщення для зберігання пестицидів, яке повинно відповідати ДержСанПіН №8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»;
  2. В разі відсутності, необхідно заключити договір на зберігання пестицидів з господарством, яке має відповідне складське приміщення, та отримало дозвіл на зберігання пестицидів;
  3. Підготувати наказ про призначення осіб, пов’язаних із застосуванням пестицидів;
  4. Робітникам, пов’язаних з роботами по застосуванню пестицидів, пройти спеціальну підготовку та мати медичні книжки, встановленого зразку, на право робіт з пестицидами;
  5. Розробити та узгодити з територіальними органами Держпродспоживслужби «Комплексний план захисту сільгоспкультур по господарству» та «Зонах санохорони відкритих водойм, джерел водопостачання, населених пунктів»;
  6. Придбати засоби індивідуального захисту робітників (респіратори, гумові рукавиці, окуляри, халати тощо);
  7. Подати заяву до Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області на проведення позапланового обстеження господарства з питань підготовки до роботи з пестицидами та агрохімікатами.

 

Застосування пестицидів:

  1. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні (до 10-00), вечірні (від 18 до 22-00) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні, з температурою навколишнього повітря нижче +10С (згідно пункту 6.1.5 ДСП).
  2. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства оповіщає населення, власників суміжних сільськогоспосподарських угідь та об’єктів, утримувачів бджіл про місця, терміни і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні надписи. (пункт 6.1.7 ДСП).
  3. Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна складати не менш 500 метрів, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 метрів.

Отримання санітарного паспорту необхідно провести до початку проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами.

Для отримання додаткової інформації звертатись до Олександрівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецької області с. Шостаківка, вул. Космонавтів, буд. 60.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь