«ТІНЬОВА» ЗАЙНЯТІСТЬ – ЕКОНОМІЧНА ТА СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМИ

Дата: 05.02.2021 08:57

Здається, ще зовсім недавно ми ходили до садочку, школи. Але життя на стільки швидкоплинне, що ми зовсім не помічаємо, як проходить рік, п’ять, а потім і тридцять. Пройде ще час і наступить пенсійний вік. Наша задача сьогодні - потурбуватися про забезпечену старість.

Пенсійний фонд України закликає всіх працівників, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», зважити всі ризики, які на нього очікують, а також переваги офіційного працевлаштування.

При так званій «тіньовій» зайнятості бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду.

Розумійте, що в майбутньому ви ризикуєте втратити право на пенсію або її частину, адже сума пенсійних виплат формується з розрахунків розміру офіційної зарплати, яку працівник отримував, а також набутого необхідного стажу.

В противагу, офіційне працевлаштування - це економічні, соціальні та трудові гарантії для вас з легально нарахованою зарплатою.

Які переваги:

- щорічна оплачувана відпустка;

- можливість виходу на лікарняний за рахунок підприємства;

- допомога по безробіттю;

- страховий і трудовий стаж, необхідний для нарахування пенсії;

- право на субсидію;

- допомога по вагітності і пологах;

- державна допомога малозабезпеченим сім‘ям;

- гарантія відшкодування матеріального і морального збитку при виробничих травмах і таке інше.

Шановні працівники! Будьте свідомими у питаннях реалізації своїх трудових прав та забезпеченні свого майбутнього!