КОРОНАВІРУС І НОВОРІЧНІ СВЯТА: ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Дата: 23.12.2020 14:52

Наближаються новорічні свята і кожен думає як їх краще провести. Одні планують поїхати  кудись на відпочинок,  інші святкувати в кафе і ресторанах або вдома великим сімейним колом. Багато людей хочуть відвідати релігійні служби.

Через COVID-19 новорічні свята в цьому році пройдуть не так, як зазвичай. Але це не означає, що ми не будимо  їх святкувати. Якщо дотримуватися певних протиепідемічних правил і рекомендацій ВООЗ то  можливо мінімізувати ризик заразитися на  COVID-19 під час майбутніх свят.

В цьому році потрібно обмежити поїздки і святкування великими компаніями. Новорічні свята  святкуйте  вдома.

З друзями  краще  зустрічатися  на вулиці, при цьому обов’язково  зберігайте дистанцію і надягайте маску. Вірус передається в основному крапельним шляхом, тому спілкування на вулиці, на свіжому повітрі не несе таких великих ризиків для зараження, як  перебування у закритих приміщеннях, зокрема в магазинах, кафе, ресторанах, транспорті тобто у місцях великого скупчення  людей.

Походи у гості один до одного, відвідування бабусь і дідусів не рекомендуються. Сподіваємося  на відповідальність кожного із вас за свою родину, тому що якраз таке перебування один в одного в гостях більш ризиковане, ніж зустрічі  на свіжому повітрі.

Люди, які планують відвідати релігійні служби  запам’ятайте, що:

• релігійна служба повинна проходити за можливості на вулиці, або в приміщенні, яке добре провітрюється;
  • учасники святкових заходів повинні бути в масках і дотримуватися дистанції (1,5 м один від одного).

Маска, соціальна дистанція, миття рук з милом або застосування  антисептика продовжують бути основними засобами профілактики коронавірусу. Не забувайте про це в новорічні свята.

Ці прості правила допоможуть зберегти вам здоров’я. Але рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Завідувач відділення організації  епідеміологічних досліджень

Добропільськоїх міськрайонної філії

ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»                                                           Л.Г. Севастьянова