В ОЛЕКСАНДРІВЦІ ВІДБУВСЯ ВЕБІНАР ДЛЯ ЖІНОК З ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
15 жовтня 2020 року, з метою створення діалогового майданчика між представниками поліції, місцевими надавачами послуг у сфері протидії домашньому насильству та жінками, активістками в Олександрівці, МБФ Українська фундація громадського здоров`я, спільно з ООН Жінки в Україні провели онлайн-вебінар, на тему: «Права жінок, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі та доступність послуг із запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».
Представники поліції, влади та підрозділів з соціальної роботи та жінки Олександрівської громади долучилися до онлайн-заходу, щоб дізнатися більше про свої права та можливості захисту у випадках гендерно зумовленого, у тому числі, домашнього, насильства і його попередження у власному регіоні.
За даними ООН, під час карантину у зв’язку з пандемією COVID-19, значно зросли випадки домашнього насильства. Карантинні заходи підвищують рівень фізичного, психологічного та економічного навантаження на жінок. Крім того, у всьому світі жінки становлять 70% працівників сфери охорони здоров’я та сектору соціальних послуг і виконують утричі більше неоплачуваної домашньої роботи та догляду за похилими родичами і дітьми, ніж чоловіки. Все це, включаючи економічні наслідки карантину, збільшує ризики проявів гендерно зумовленого та домашнього насильства.
Експерти ознайомили учасників з впливом карантинних обмежень на ситуацію з домашнім насильством в окремих областях України, а також переліком та формами роботи спеціалізованих надавачів допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства в Донецькій області.
Учасниці мали змогу задати свої запитання експертам та, безпосередньо, локальним представникам соціальних служб та поліції щодо схеми перенаправлення постраждалої особи, види допомоги та соціальні, психологічні, медичні, юридичні послуги, наявні у громадах.
Ганна Сусідко – дільнична офіцер поліції Олександрівського ВП Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області, доповіла про заходи з протидії та попередження гендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства. Було повідомлено, що протягом цього року складено 72 адміністративні протоколи щодо проявів домашнього насильства, з них 25 – повторно. Також за 10 місяців поточного року було виписано 16 термінових приписів, 6 з яких було порушено, а кривдників притягнуто до відповідальності.
Протягом вебінару жінки отримали змістовну юридичну консультацію експертки з правових питань МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», адвокатеси, Анни Саєнко, та вичерпну інформацію про алгоритм дій у випадках гендерно зумовленого, в т.ч. домашнього, насильства.
Для громад надзвичайно важливо налагодити зв’язок між поліцією, надавачами послуг, владою та правозахисними організаціями, щоб забезпечити чітку та швидку взаємодію у допомозі жінкам, що постраждали від домашнього насильства.
Готовність навчатися, обговорювати нагальні питання з професійної сфери, взаємодіяти, вибудовувати найкращий алгоритм співпраці, давати відповіді на запитання та бути відкритими – це найбільший крок до успіху в подоланні гендерно зумовленого, у тому числі, домашнього насильства!
Насильству немає виправдання!
Захід відбувся в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.