З МЕШКАНЦЯМИ МИХАЙЛІВКИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ ПРОТИДІЇ НАСИЛЛЮ ТА ЖОРСТОКОСТІ

Дата: 30.07.2020 17:06

На території села  Михайлівка реалізується проект «Просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громад задля розширення можливостей в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях», що впроваджується структурою ООН Жінки спільно з Українським жіночим фондом.

В рамках даного проекту було оголошено конкурс грантів, одним із переможців якого стала проектна заявка активних жінок села Михайлівка, якою вони обґрунтували створення ресурсного центру в селі Михайлівка для жінок, які потерпають від домашнього насилля, людей похилого віку, малозабезпечених верств населення. За словами лідерки групи Олесі Кононенко, облаштування  «Центру надії і добра» дозволить підвищити обізнаність громадян з питань гендерної рівності та захисту своїх прав, відкриє можливості проведення відновлюваної психологічної допомоги людей з вразливих груп, навчання жінок лідерству та самореалізації.

Після тривалої процедури підготовки проектної заявки, підписання договорів з донорською організацією, реалізація проекту перейшла на наступну сходинку – фінансування та проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Так, у четвер в приміщенні Михайлівської сільської ради відбулася перша робоча зустріч - круглий стіл «Проблема насилля та жорстокості стосується кожного».

До участі у заході долучились Віра Бахтар – директорка центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Артем Дівульський – головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, Олександр Кононенко – головний спеціаліст Олександрівської селищної ради, члени ініціативної групи з написання проекту та мешканці старостинського округу.

За «круглим столом» обговорювались актуальні питання виконання місцевим центром функцій щодо надання безоплатної правової допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та повноваження державних структур, установ та організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства в сім’ї.

Віра Бахтар наголосила, що  Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймають інформацію про випадки вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення; забезпечують надання особам, які постраждали від насильства в сім’ї, психологічної, соціально-педагогічної, соціально-економічної, інформаційної та юридичної допомоги.

Під час діалогу представники установ та організацій обговорили спеціальні заходи з попередження насильства у сім’ї.

Головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Артем Дівульський зазначив, що символічно 30 липня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Він детально зупинився на тому, що торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

По закінченні заходу  досягнуто домовленості  про співпрацю стосовно заходів запобігання та протидії домашньому насильству та дискримінації за ознакою статі. Також надано буклети та плакати з роз’ясненнями стосовно обговореної теми.