ДІЯЛЬНІСТЬ МОНІТОРИНГОВИХ ГРУП З ПИТАНЬ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ НА ОБ’ЄКТАХ ТОРГІВЛІ ТА ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Дата: 23.07.2020 09:58

З метою проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) під час карантину за ініціативи Олександрівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області робочою моніторинговою групою Олександрівської селищної ради та Олександрівської районної державної адміністрації  активно проводятся перевірки закладів торгівлі в сільських населених пунктах району щодо дотримання вимог протиепідемічних заходів під час карантину.

За період з 02.07.2020 по 20.07.2020р  здійснено 44 моніторингових заходів нагляду (контролю), оглянуто 37 закладів торгівлі та 7 закладів громадського харчування,  за результатами перевірок порушення встановлено майже на всіх об’єктах (на кожному в різному ступеню).

До порушників первинно не застосовувалися відповідні заходи реагування, але  всім надано  приписи (пропозиції), та всі суб’єкти господарювання попереджені про адміністративну відповідальність за недотримання протиепідемічних заходів, так при повторному виявленню порушень Держпродспоживслужбою буде складено протокол за Порушення         санітарно-гігієнічних  і санітарно-протиепідемічних правил і норм що тягне накладення на осіб, винних  у  вчиненні  таких  правопорушень,  штрафу   у   розмірах, визначених   статтею   42   Кодексу  України  про  адміністративні правопорушення ( 80731-10 ), а саме:

на громадян  -  від  одного  до  дванадцяти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян;

на посадових   осіб   -   від   шести   до   двадцяти   п'яти
неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А також поінформовано органи місцевої влади та органи Національної поліції, які в свою чергу складають протокол за адміністративне правопорушення за Статтею 44-3. Порушення правил щодо карантину людей

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково для ознайомлення  публікуємо пропозиції які надаються суб’єктам господарювання щодо вимог яких вони повинні дотримуватись.

Закликаємо всіх дотримуватися карантинних обмежень та протиепідемічних заходів.

Бережіть себе та своїх близьких!