Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

В ГРОМАДІ ПРИВІТАЛИ ТРАВНЕВИХ ЮВІЛЯРІВ-ДОВГОЖИТЕЛЬОК

Дата: 13.05.2020 12:47
Кількість переглядів: 495

Фото без опису

Травень знову розпочався вшануванням,  листами привітань та подарунками від селищної ради ювілярам-довгожителям.

Цього разу іменинниць двоє, і обидві носять прекрасне ім’я – Ганна.

Уродженка села Петранка Рожнятівського району Івано-Франківської області Ганна Миколаївна Лешко народилася 3 травня 1935 року.

Далі – записано в.о. старостою Некременського старостинського округу Світланою Столєтніковою зі слів ювілярки.

«У 1966 році за особистим бажанням з чоловіком хотіли поїхати на Запоріжжя на будівництво Дніпрогесу, бо на той час у селі  не було роботи, тому багато молоді переїжджали в інші міста на роботу. Так і я з чоловіком приїхали на  Львівський вокзал, стояли у черзі за квитками, і там зустрілися з Олександром Григоровичем Гарбузом, який мешкав в с. Некременне і займався вербуванням молоді на роботу до села. Він так гарно описав село та умови проживання, що ми поїхали влаштовуватися на роботу в колгосп «Іскра» Олександрівського району Донецької області.

Фото без опису

Спочатку працювала в колгоспі біля телят, а потім у рядовій. На пенсію вийшла у 1990 році, але  продовжувала працювати, поки не розпочалося розпаювання.

Проживаю в будинку сама, дітей у нас з чоловіком не було. Відсвяткувавши золоте весілля, через деякий час залишилася сама – поховала чоловіка.

Але у мене є багато рідних: брат, сестра та їх родини. Ось вони і є моєю сім’єю.

У 2019 році ми навідалися до мого села, звідки я родом. Це було непередаване відчуття, адже в пам’яті сплинули  чудові дитячі роки. Це було незабутньо»

Вже минуло 95 років, а Ганна Семенівна Максимова й досі згадує своїх батьків, які подарували їй життя. Народилася дівчинка 10 травня 1925 року в селі Нововасилівка Дніпропетровської області.

З 1942 по 1945 рік дівчина перебувала в Германії на примусових роботах.

Потім проживала в Харківській області Барвінківського району в селі Надеждівка, де й зустріла свого майбутнього чоловіка Миколу Михайловича Максимова.

В 1969 році подружжя переїхало в село Новостепанівку Донецької області. Роботу сімейна пара знайшла одразу – Микола працював завідувачем ферми 2-го відділення, а Ганна – дояркою.

Переїхавши, вирішили побудувати власний дім – великий та просторий. І через деякий час їхнє побажання втілилося в реальність. А окрім будинку на подвір’ї з’явилися гараж, сараї та літня кухня – мрія любої сільської господині.

Жили все життя удвох, були опорою та відрадою один для одного. Але, на жаль, Миколи Михайловича не стало декілька років тому…

Але Ганна Семенівна не впадає у відчай. Зараз її часто навідують сусіди. А вона з радістю їх примічає.

На згадку залишилися фотографії, на яких вони ще вдвох з чоловіком. Є фотокартки з роботи. Це такі рідкі кадри, які назавжди залишаться з нашою героїнею.

Як пам’ять є у Ганни нагороди – Орден Жовтневої революції, медаль «За доблесну працю». Також протягом трудової діяльності жінка нагороджена почесними грамотами та подарунками від рідного колгоспу «Світанок».

В День народження до літньої жінки завітали в.о. старости Беззаботівського старостинського округу Світлана Камак та депутатка Олександрівської селищної ради Ірина Лаврова.

«Здоров’я Вам, Ганно Семенівно! Ми горді, що така людина проживає у нашому окрузі. Довгих років щастя та миру, люба наша ювілярка!»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь