БАЗОВІ ЗНАННЯ ПРО ДОМАШНЄ ТА ГЕНДЕРНО-ЗУМОВЛЕНЕ НАСИЛЬСТВО ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ ГРУП САМОДОПОМОГИ ГРОМАДИ ПІД ЧАС ТРЕНІНГУ
Тренінг з протидії гендерно-зумовленого та домашнього насильства провели для груп самодопомоги Олександрівської громади в рамках проекту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей».
Більше двадцяти учасників тренінгу разом з тренеркою Юлією Ромашко вчилися відрізняти та ідентифікувати гендерне насильство від інших видів насильства, дізналися про його причини та наслідки, психологічні чинники, які впливають на його виникнення, виявляти факти насильства та який існує алгоритм реагування уповноважених структур.
Разом з мешканцями сіл у заході взяв участь начальник відділу контролю та інспектування, взаємодії з правоохоронними органами селищної ради Олексій Галатенко.
«Сьогодні на території громади поліція фіксує випадки домашнього та гендерно-зумовленого насильства, - говорить Олексій Галатенко, - але, нажаль, жертви не завжди готові довести справу до покарання кривдника згідно чинного законодавства. Зокрема, велику роль відіграють сімейні відносини, коли дружина прощає чоловіка і продовжує терпіти знущання, виправдовуючи його поведінку. Для того, аби жінки могли захистити себе та знали, як поводитись в такій ситуації, дуже необхідна інформаційно-роз’яснювальна робота, готовність суспільства визнавати такі факти та надавати їм розголосу».
Саме тому під час тренінгу учасники обговорили поняття ґендер, домашнє насильство. Зупинилися детально на тому, що важливим аспектом є також ідентифікація постраждалих, розуміння стереотипів, упереджень та дискримінації. Акцентували увагу на впливі насилля на дітей та суспільство загалом.
«Сьогодні я отримала дуже важливу інформацію, якою ділитимуся з іншими, - говорить учасниця групи самодопомоги Олександрівки Інна Циганок. – Адже, стати жертвою може кожен і необхідно володіти базовими знаннями: розуміти алгоритм дій та мати контакти, куди в першу чергу можна звернутися».
Тренерка Юлія Ромашко зазначила, що у випадку домашнього або гендерно-зумовленого насильства по-перше необхідно звертатися до поліції – за телефоном 102, а також на телефон довіри 116-123 (для дорослих) і 116-111 (для дітей).
Проект впроваджується Українським Жіночим Фондом/ Ukrainian Women's Fund в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки / UN Women Ukraine), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).