ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО СТАТУС ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ , ГАРАНТІЇ ЇХ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ»

Дата: 27.05.2019 10:56

Cтаттею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що ветеранам війни,  до пенсії  встановлюється підвищення  у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Станом на 01.05.2019 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно Закону України «Про державний бюджет України» складає 1497,00 грн.

Найменування підвищення

Розмір підвищення у % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на відповідний рік

Сума підвищення у гривнях

Підвищення інвалідам війни 1 групи, осіб прирівняних до інвалідів війни 1 групи та інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше

748,50

Підвищення інвалідам війни 2 групи та прирівняних до них осіб

598,80

Підвищення інвалідам війни 3 групи та прирівняних до них осіб

449,10

Підвищення учасникам бойових дій

374,25

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов'язок

374,25

Підвищення членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців, а також дружинам (чоловікам) загиблих чи померлих інвалідів війни (які не одружилися вдруге)

374,25

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, учасників війни, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин (які не одружилися вдруге)

149,70

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю, в т.ч.:

299,40

Іншим учасникам війни, з урахуванням доплати до підвищення (5%)

224,55

Ветеранам війни, яким виповнилося 100 років і більше, виплата діючих підвищень здійснюється в потрійному розмірі (відповідно до Постанови КМУ від 12.10.2002 № 1532 «Про виплату державної допомоги особам, яким виповнилося 100 і більше років»

Для встановлення підвищення до пенсій відповідно до Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до управління Пенсійного фонду необхідно надати заяву та документи (посвідчення) про визнання  заявника ветераном війни, особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Надбавка по статусу надається з дня звернення за заявою та наданням відповідного

посвідчення .

Якщо особа має підстави для встановлення декількох правових статусів ветерана війни,  встановлюється один із статусів: учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни.

Особі може бути одночасно встановлено два підвищення до пенсії у випадку коли одне з них встановлене  відповідно до ст.10 Закону  як члену сім’ї  загиблого військовослужбовця або померлого ветерана війни а інше згідно зі статтями 6, 7 або 9 цього Закону як учаснику війни, учаснику бойових дій або як інваліду війни.