Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ПРО РЕФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ-НАРАДИ

Дата: 19.04.2019 14:53
Кількість переглядів: 835

Фото без опису

На базі Олександрівської школи відбувся обласний семінар-нарада за участю представників відділів освіти та керівництва опорних закладів десяти ОТГ Донеччини. Організаторами заходу виступила Донецька обласна державна адміністрація та кафедра управління і адмініструванняДонецького обласного інституту післядипломної освіти (ІППО).

У семінарі взяла участь в.о. директора департаменту освіти і науки ДонОДА Тетяна Сідашева. Вона акцентувала увагу на тому, що в ОТГ Донецької області є 19 шкіл, де кількість учнів не перевищує 50 дітей. «Про яку якість освіти в цих навчальних закладах ми можемо говорити, якщо середня наповнюваність класів не перевищує 5 дітей, а предмети викладають не завжди фахові спеціалісти», - наголосила керівниця департаменту. В Олександрівській громаді також є такі школи, а тому реформування освіти та виведення освітніх послуг на більш якісний рівень – нагальна потреба для громади.

Фото без опису

Під час наради дійшли висновку про необхідність вироблення системи бюджетування для закладів освіти у громадах. Про фінансову автономію закладів освіти в сучасних умовах, а також можливість надання ними платних послуг, доповів старший викладач Донецького ІППО.

Інноваційним та цікавим моментом в обговоренні стало створення євроклубів у закладах освіти та різних форм їх методичного супроводу. Завдяки такій самоорганізації школярів, відкриваються нові можливості для їх самореалізації, неформальної освіти, участі в громадській діяльності.

Йшла мова і про те, що заклади освіти сьогодні мають залучати позабюджетні кошти для свого розвитку та реалізації проектів. Вітчизняний та світовий досвід доводить, що в цьому процесі успішно беруть участь не тільки дорослі, а й школярі. Для цього існують краудфандингові платформи для збору коштів. (Краутфандинг – це «фінансування громадою» — співпраця людей, які добровільно об'єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій).

У підсумку заходу, освітяни громад Донецької області дійшли висновку, що конкурентоспроможність освіти сьогодні формує конкурентоспроможність кадрів у майбутньому. І підхід до організації роботи закладів освіти у громадах має бути кардинально новим та прогресивним для того, аби надавати якісні освітні послуги та виховувати конкурентоспроможного у майбутньому школяра.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь