СЬОГОДНІ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНИХ РЕСУРСІВ
Серед численних національних і міжнародних свят є не тільки радісні й веселі, але і такі, що змушують задуматися і прийняти близько до серця проблеми навколишнього середовища. Тема таких складних свят – екологія, зокрема, Всесвітній день водних ресурсів або, як його зазвичай називають - День води.
Про важливість збереження прісних вод, як необхідної умови для життя, в різних міжнародних організаціях обговорюється з середини минулого століття. Але тільки
з кінця вісімдесятих років проблема постала настільки гостро, що Організація Об’єднаних Націй вирішила винести його на новий рівень. Так народилася ідея створення нового свята – Всесвітнього Дня водних ресурсів.
У грудні 1992 року Асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Тому нове свято було присвячене певній темі. Цієї традиції Генеральна Асамблея ООН дотримується і донині. Тема Всесвітнього дня води 2019 року - «Турбота про воду стосується кожного».
22 березня - день, коли світу нагадують про важливість розумного використання водних об'єктів. Мета проста - ми з Вами повинні побільше знати про те, в якому ступені ефективне і дбайливе освоєння цих ресурсів сприяє підвищенню рівня продуктивності економіки і соціального добробуту.
На планеті земля величезні запаси води, однак, 97,5% з них припадає на солоні води морів і океанів. Без води не буде життя. Про це необхідно пам'ятати всім і кожному. Дбайливе ставлення до природних ресурсів дозволить продовжити життя на нашій чудовій планеті. Сьогодні особливо гостро стала проблема забруднення і виснаження водних об'єктів, на яку не можна закривати очі. Пам'ятний день заснований для того, щоб нагадати про важливість водного ресурсу в житті людства. Пора людству задуматися
про те, що ми залишимо у спадок нашим онукам і правнукам.
Хочете жити в країні з чистою водою?
Прості кроки, які може зробити кожен:
-вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – береги десятки літрів чистої води;
-користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;
-не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;
-віддати перевагу душу замість ванної;
-вимикати воду під час чищення зубів;
-користуватися унітазом з двома режимами сливу;
-не засмічувати водойми побутовими відходами;
-не мити машини на берегах річок та озер.
Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.
Перегляньте разом із сім’єю цікавий та пізнавальний ролик про фосфати та зробить висновки кожен для себе: https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCEO.
Цікавинки про українські водойми можна побачити тут: https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSI2ioA