ДО УВАГИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ ТА СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ

Дата: 13.07.2017 10:00

ПАМ’ЯТКА

щодо дотримання правил з питань охорони праці та пожежної безпеки в агропромисловому комплексі

Перед початком сільськогосподарських робіт всі підприємства повинні отримати дозвіл на початок робіт від

органів Держгірпромнагляду та Державного пожежного нагляду.

Забезпечити працюючих спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

Забезпечити проведення працівниками щорічного медичного огляду.

Виконувати вимоги з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Щоквартально проводити інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки.

Не випускати на лінію автомобілі, трактори або причепи засоби, які не відповідають вимогам

безпечної експлуатації.

Забезпечити проведення передрейсового медичного огляду водіїв та трактористів.

У разі виникнення нещасного випадку на виробництві в першу чергу повідомити керівника підприємства,

а потім до управління агропромислового розвитку та Фонду соціального страхування від нещасних випадків

на виробництві та професійних захворювань.

Всі механізми, приміщення та споруди забезпечити в повному обсязі первинними засобами пожежогасіння.

Забезпечення місць складування грубих кормів засобами пожежотушіння, огородженням.

Забезпечити неухильне дотримання планів дій протипожежного захисту лісів та сільгоспугідь у пожежонебезпечний період.

Визначення по кожному господарству відповідальних осіб за протипожежний стан будівель, приміщень, цехів, складів та протипожежного режиму і справністю електроустановок, технологічного обладнання.

Заборонити в період збирання та після збирання врожаю спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Влаштувати захисні протипожежні смуги.

Перед дозріванням колосових (у період воскової зрілості) хлібні поля в місцях прилягання їх до степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць повинні бути обкошені та оборані смугою не менше 4 метрів завширшки.

Встановлення до початку збирання врожаю вздовж хлібних полів в місцях прилягання їх до автомобільних шляхів, попереджувальних стендів та табличок щодо заборони паління і використання відкритого вогню.