П’ЯТЬ КРОКІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ОСББ

Дата: 23.10.2017 13:36

Якщо ви вирішили стати справжнім господарем у власному будинку – створіть ОСББ.

Крок перший - підготовка

Для початку необхідно утворити ініціативну групу зі створення ОСББ. Така ініціативна група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Крок другий – установчі збори

Скликає ініціативна група.

Повідомлення. Для цього потрібно оповістити всіх співвласників про проведення установчих зборів. Про проведення установчих зборів необхідно письмово повідомити усім власникам житлових та нежитлових приміщень будинку не менш як за 14 днів до дати проведення. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.

У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи).

Збори приймають рішення про створення ОСББ і затверджують його статут. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано необхідної кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах.

Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного терміну необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається не прийнятим.

Крок третій - державна реєстрація ОСББ

Уповноважена установчими зборами особа (заявник) подає безпосередньо або надсилає рекомендованим листом до органу державної реєстрації такі документи:

1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи.
  2. Статут ОСББ (один примірник).

Документи, що подаються до органів держреєстрації, складаються державною мовою, прошиваються та нумеруються.

Крок четвертий - відкриття рахунку в банку

Після реєстрації ОСББ відкриває рахунок у банку. Внески мешканців (квартплата) надходять на цей рахунок та витрачаються виключно на будинок.

Крок п’ятий – повідомити Олександрівську селищну раду про створення ОСББ

У відділ житлово-комунального господарства надати наступне:

• копію Статуту ОСББ;
  • Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ;
  • інформацію про будинок щодо технічних характеристик.