ПРО НЕБЕЗПЕКУ СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ

Дата: 23.11.2017 13:18

Спалювання опалого листя та стерні є надзвичайно шкідливим для довкілля та у результаті позначається на здоров’ї громадян.

У зв’язку зі збільшенням в осінній період масових спалювань опалого листя та стерні, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак звернувся до українців з закликом не допускати випалювання сухої рослинності та її залишків.

При цьому він навів приклад багатьох країн, де опале листя компостують та успішно використовують як добриво.

«У західних країнах такого зараз вже не побачиш, хоча ті ж городні відходи можна компостувати, як це зазвичай по-господарськи практикують у сусідніх країнах. Це той рівень екокультури, до якого ми маємо прагнути», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Нагадуємо, що відповідальність за випалювання стерні, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена статтею 77 - 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та становить від 170 до 340 гривень для громадян  та від 850 до 1190 гривень для посадових осіб.