Сучасні технології в освіті

Сучасні технології в освіті.

Директор  Олександрівського  закладу  дошкільної  освіти

(дитячого садка) «Журавка»

Грищук Світана Вікорівна

alehandrivkadnz@ukr.net

Грищук Світлана Вікторівна, директор закладу дошкільної освіти.

Олександрівський комунальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Журавка» Олександрівської селищної ради Олександрівського району Донецької області.

Назва проекту: « Сучасні технології в освіті»

Мета проекту: модернізація  управління освітнім процесом у навчальному закладі, запровадження  інноваційних форм, методів у систему роботи.

Партнерами проекту є батьківська громада, об’єднана територіальна громада

Цільова аудиторія проекту: працівники закладу дошкільної освіти, вихованці, батьки

Заклад дошкільної освіти «Журавка» є базовим дитячим садком Олександрівської громади, відкритою площадкою для проведення семінарів, нарад, зустрічей освітян району, тематичних свят, батьківських зборів. Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього інформаційно - комунікаційних технологій (ІКТ), які проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві і утворюють глобальний інформаційний простір. Зараз в Україні йде становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання, які повинні бути адекватними сучасним технічним можливостям і сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Інтерактивний мультимедійний комплекс покликаний стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень інтерактивного обладнання разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності не тільки сучасної школи, а й дошкільного закладу. Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. Основним призначенням служби інформаційного забезпечення є:

• формування інформаційного освітнього середовища закладу, поетапне вирішення задач інформатизації освіти;
  • упровадження нових інформаційних технологій в освітній і управлінський процеси;
  •  інформаційно-методичне забезпечення навчально- виховного процесу;
  •   використання інтерактивного обладнання у навчально-виховному процесі  ДНЗ – це одна із самих нових та актуальних проблем у вітчизняній педагогіці.

Вирішення  проблем  формування  професійної  компетентності  педагога  в умовах  інформатизації  сучасної  освіти  потребує  змін  змісту  наявної підготовки  педагогічних  кадрів   та створення  належних  організаційно-педагогічних  умов  для  впровадження   інформаційних технологій в освітньо-виховний процес. Саме тому вихователі – методисти повинні використовувати різні форми роботи з педагогами:

• тижні педагогічної майстерності, у межах яких педагоги проводять відкриті покази, на яких представляють успішний досвід упровадження інформаційних технологій в освітній процес;
  •  майстер – класи, де вихователі вчаться методам і прийомам роботи з дітьми з використанням інформаційних технологій;
  •  педагогічні майстерні та наставництво, роботу в парах, де педагоги спілкуються та переймають досвід тих вихователів, які можуть посприяти в освоєнні та застосуванні нових технологій;
  •  навчальні та тематичні семінари, які проводить вихователь – методист з метою удосконалення  вмінь та навичок  вихователів. Наприклад: «Як створити мультимедійну презентацію», «Підготовка наочних та дидактичних матеріалів засобами Інтернет» тощо.

Адміністрація закладу може  також організувати та провести в дошкільному закладі такі конкурси:

•  цифрових презентацій «Моя група»;
  • електронних методичних матеріалів і презентацій для занять;
  •  інформаційних буклетів для батьків;

У результаті впровадження інтерактивного обладнання  в роботу дошкільного навчального закладу  можна очікувати такі результати:

1. Підвищення ефективності процесу навчання.

2. Активізація пізнавальної діяльності дітей.

3. Підвищення рівня професійної майстерності педагогів.

4. Виявлення рівня психолого-педагогічної компетенції батьків.

5. Створення єдиного інформаційного середовища.

6. Створення активної, працездатної системи підтримки сімейного виховання, через використання інформаційно – комп’ютерних технологій.

7. Забезпечення активної участі батьків у освітньо-виховному процесі ДНЗ.

8. Підвищення педагогічної культури членів родин вихованців.

Бюджет проекту  становить 65 000,00 гривень (для закупівлі інтерактивного мультимедійного комплексу).