A A A K K K
для людей із порушенням зору
Олександрівська селищна територіальна громада
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

Символіка

З метою утвердження місцевого самоврядування, збереження історичної спадщини, реалізації права територіальної громади на власну символіку, враховуючи важливе значення символіки у процесі національного відродження, історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції сіл і селища громади, збереження територіальної громади сіл та селища Олександрівка, відповідно до методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громадах міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Олександрівська селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити ескізи Герба та Прапора Олександрівької селищної територіальної громади.

2. Затвердити Положення про зміст, опис герба та прапора та порядок використання офіційної символіки Олександрівської селищної територіальної громади 

Положення

про зміст, опис герба та прапора та порядок використання офіційної символіки Олександрівської селищної територіальної громади

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Це положення розроблено у відповідності до ст. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій.

Воно визначає зміст, опис та порядок використання Герба і Прапора Олександрівської селищної територіальної громади.

Герб та Прапор Олександрівської громади (далі Герб та Прапор) є офіційним символом її територіальної громади.

2. ОПИС, СИМВОЛІКА, ТЛУМАЧЕННЯ ГЕРБА ТА ПРАПОРА.

Герб Олександрівської громади виконаний за всіма законами національної геральдики в унікальному графічному стилі, він несе у собі всі елементи історичної, культурної і соціальної складової. Основою герба Олександрівської селищної  територіальної громади  є щит

Кольорова палітра

Зелень (зелений колір) – символ надії, радості і достатку. Зелений колір на гербі Олександрівської селищної об’єднаної територіальної громади  ототожнюється з її багатим природно-заповідним фондом, аграрною спрямованістю та потенціалом у розвитку зеленого туризму. Він символізує природні багатства громади: заповідні зони, мальовничі краєвиди та плодові дерева. На Олександрівських степах, які займають більшість території громади, налічується більше 200 видів рослин, багато з яких занесені у Червону книгу України, Зелену книгу і в Європейський список. Зелений колір символізує екологічно чисту громаду, де інфраструктура населених пунктів гармонійно поєднується з  багатим заповідним фондом та сприяє розвитку  зеленого туризму, культури і духовності.

Золото (жовтий колір) – символ багатства, справедливості та великодушності. В гербі громади жовтий є втіленням культури хліборобів. Благодатний клімат, плодородні чорноземи, поля, водойми, ліси, бджільництво, щедрість природи - це усе є ознакою життя Олександрівської селищної об’єднаної територіальної громади.

Лазур (синій, блакитний колір) – символ краси, м’якості і величі. Колір в даній інтерпретації перегукується з історичним минулим, коли через населені пункти громади протікала повноводна річка Самара.

Типографіка

Олександрівська громада – дивовижне місце, у якому тісно переплетені народні промисли, унікальна природа і героїчна історія населених пунктів.

Фортеця

Герб представляє собою щит, на фоні якого зображена золота фортеця зі специфічною короною, яка виконана з колосся пшениці.

Фортеця символізує міцний, незламний дух і волю жителів громади, які впродовж всього історичного шляху боролися за свою свободу. Люди – головна цінність громади. Широко розкриті ворота доповнюють загальне враження сили та відваги своєю відкритістю та не ворожістю.

Географія

Через Олександрівську громаду протікає річка Самара - один із основних джерел поверхневих вод громади, до яких відносяться і малі ріки:  Гнилуша,  Бичок і Маячка. Ці ріки є основними постачальниками прісної води та забезпечують потребу у воді всього населення громади і її промислово - аграрного комплексу. На їх базі створено штучні ставки та водойми. Враховуючи ці фактори, фортеця величаво зводиться на зелених, плідних землях, на яких видніється синя хвиляста стрічка – ріка Самара.

На тлі чистого блакитного неба виступає жовте яскраве сонце Донеччини, яке символізує настання ліпших часів і розквіт регіону, добро і відкритість. Також, сонце є головним символом на прапорі Донецької області.

Квітучий вінок.

Щит тримається на витонченому, але в той же час міцному зеленому вінку, символізм його елементів підтримує основну композицію герба. Гілки лаври і дуба в комбінації з гілкою калини роблять герб логічно завершеним, концептуальним і сильним геральдичним об’єктом.

Ліворуч (для глядача) розташована гілка лаври. Гілка лаври є символом мудрості, величі, слави. Праворуч – дубова гілка. Дуб в геральдиці є символом незламності, фортеці, сталості, довголіття, мудрості, а також витривалості. На закінчення, весь герб стоїть на гілці калини, яка стала вже національним символом і позначає родючість і достаток земель.

Північна брама Донбасу.

Північна брама Донбасу – оновлений слоган. Вперше таким чином регіон був названий у післявоєнний період, як дань захисникам Олексадрівщини. Географічно Олександрівщина знаходиться саме на півночі регіону. Цей слоган додає нового подиху територіальній громаді, нових асоціацій та впізнаваності. А північна зірка, котра розташована у брамі фортеці, підтримує символізм.

Прапор селищної громади відповідно до сучасних вимог є прямокутним полотнищем і має співвідношення сторін 2:3. Передбачено, що прапори повинні мати аналогічне (дзеркальне) зображення з обох сторін прапорного листа.

За рекомендаціями УГТ у прапорі є бажаним використання кольорів герба або його окремих елементів. Саме за цими критеріями був розроблений проект прапора громади. Таке використання дасть змогу органічно поєднувати ці два символи адміністративно- територіальної влади у практичному застосуванні.

Прапор Олександрівської громади - це прямокутне полотнище, розділене горизонтально на три рівновеликі смуги: синя, жовта та зелена з верху до низу відповідно.

 

3. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБА І ПРАПОРА.

3.1. Герб і Прапор після їх затвердження на сесії селищної ради набувають легітимності і є виключно власністю Олександрівської селищної ради.

3.2. Описи та еталонні зображення герба і прапора зберігаються у селищній  раді, яка здійснює контроль за виконанням пунктів «Положення про герб і прапор Олександрівської селищної територіальної громади та порядок їх використання».

3.3. Репродукція та тиражування Прапора і Герба здійснюються :

 • у вигляді кольорового, об’ємного та графічного зображення;
 • довільного технічного виконання та з різноманітних матеріалів, довільних(з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні герба має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису.

3.4. Зображення Герба відтворюється :

 • на фасаді будинку селищної ради;
 • у сесійній залі селищної ради та приміщенні виконкому;
 • офіційних виданнях селищної ради, місцевій пресі.

3.5. Зображення герба використовується:

 • як елемент святкового оформлення селища під час урочистих церемоній свят( Дня селища, фестивалів, виставок, тощо);
 • під час урочистої церемонії присяги новообраного селищного голови та депутатів селищної ради;
 • на привітальних листівках, нагородних листах, важливих історичних документах, нагородах і т.п.

3.6. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном), а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - згідно з чинним законодавством та з дозволу селищної ради.

Виключні права на використання герба належать селищній раді.

Не дозволяється без спеціальної згоди селищної ради використовувати герб у випадках, які не передбачені цим положенням.

  1. Прапор громади є офіційним атрибутом (символом) Олександрівської селищної ради.

Прапор громади (оригінал) встановлюється у службовому кабінеті селищного голови, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.

Прапор піднімається на щоглі будинку селищної ради:

 • у дні державних свят України;
 • під час проведення сесій селищної ради;
 • прийому офіційних делегацій;
 • урочистих церемоній та свят.

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття прапорів України та громади, не можна перевищувати за розміром Державний прапор України і розміщувати справа від нього (з боку глядача).

3.8. Прапор громади може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи селищної ради, громадські об’єднання, підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності.

 1. Не дозволяється без спеціальної згоди селищної ради використання прапора громади у випадках, які не передбачені цим Положенням.

6. Контроль за виконанням даного Положення покладається на голову селищної ради.

7. У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

 

 

Начальник відділу внутрішньої,

інформаційної політики

та комунікацій з громадськістю                                                          В.Л. Меркулова

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь