A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Олександрівська селищна рада
Донецька область, Олександрівський район

Облаштування сільського туристичного маршруту "Зелені шляхи"

 

          Адрес электронной почты *

nekgov@ukr.net

Назва проекту *

Облаштування сільського туристичного маршруту "Зелені  шляхи"

 

Ваше ім'я та прізвище *

Федоренко Тетяна Василівна

 

Телефон *

0956804374

 

Мета проекту *

 

 Облаштування місць відпочинку  та мальовничих куточків громади, підвищення рівня комфорту зон для відпочинку , надання можливісті міським мешканцям активно відпочивати в приватних сільських господарствах.

 

 

Хто є партнерами проекту?

Заздалегідь переконайтесь в тому, що вказані Вами партнери проекту готові співпрацювати і надавати необхідну партнерську підтримку. Чітко зазначте Партнера, та його роль у проекті

Олександрівська селищна рада,відділ культури та туризму Олександрівської селищної ради

 

Хто є цільовою аудиторією проекту? *

туристи, гості громади

 

Опишіть проблему, на яку спрямовано даний проект. Які інші ініціативи або проекти запроваджуються у цій галузі? *

У даний час зелений туризм займає істотню нішу на світовому туристському ринку і має немалі обсяги продажів та залучення туристів. Сучасний міжнародний досвід та наукові дослідження засвідчують, що прискорений розвиток зеленого туризму може відіграти роль каталізатора структурної перебудови економіки, забезпечити демограффічну стабільність та розв’язання соціально-економічних проблем. Належне приймання туристів та відвідувачів, гостинне ставлення до них є лише однією з передумов підвищення ефективності залучення туристів і забезпечення повторного відвідування  ними села. Важливе значення для повноцінного відновлення організму туристів у подорожі має організація місця короткотривалого або довготривалого відпочинку.                        

Важливим моментом є організація громадськості, що забезпечить поліпшення благополуччя відвідувачів. Для організації відпочинку та оздоровлення населення, необхідно створити рекреаційну зону з відповідним оснащенням і сервісом. Зокрема, відпочинок у лісі повинен бути безпечним, зручним та затишним. Зазвичай рекреаційні пункти розміщуються в найбільш відвідуваних ділянках лісу для перепочинку туристів. Створюючи зону відпочинку, необхідно продумати всі дрібниці. Тож зазвичай в таких місцях встановлюються тимчасові бесідки, дерев’яні накриття, столи зі зручними лавками, облаштовуються металеві мангали та спеціально облаштовані місця для розведення вогню, а для тих, хто організовує відпочинок з ночівлею, передбачені ділянки для розбивки наметів.  Зони для відпочинку облаштовуються місцями для збору сміття та туалетами.  Крім того біля входу встановлюються інформаційне панно, аншлаги та агітаційні стенди, в яких йдеться про правила поведінки в лісі, поводження з вогнем, відповідальність за порушення лісового законодавства.

 

Чітко і конкретно опишіть короткострокові та довгострокові результати проекту

 

Підвищення доходів населення та місцевого бюджету, покращення фінансової забезпеченості соціальної сфери громади;

створення умов для само зайнятості населення, зокрема розвитку туризму;

успішна реалізація проекту стане стимулом  для відтворення досвіду залучення альтернативних коштів у місцевий соціально-економічний розвиток;

Заходи проекту сприятимуть розвитку комунальної інфраструктури.

Реалізація заходів проекту сприятиму підвищенню привабливості проживання у сільській місцевості, покращенню демографічних показників, приваблення молоді для постійного проживання, послабленню кризових явищ на території громади, посиленню рейтингу влади, її взаємозв’язків з громадою.

 

Перерахуйте заплановані заходи проекту *

1. Облаштування  місць короткочасних зупинок

2. Встановлення дорожніх знаків , що інформують про об’єкти туристичного відвідування.

 3. Розроблення та видання карт, схем, довідників

 

Яким чином даний проект вплине на розвиток громади? *

Позитивний вплив сільського зеленого туризму на поліпшення умов і якості життя селян полягає передусім у тому, що він розширює сферу зайнятості сільського населення, особливо жінок, і дає селянам додатковий заробіток. При цьому їхні прибутки надходять не тільки від здавання в найм приміщень для проживання, а й від таких послуг:

-безпосередня реалізація власних сільськогосподарських продуктів (без посередників і транспортних витрат);

-приготування їжі для гостей (з власноруч вирощених продуктів);

-прокат спортивного та рибацького інвентарю;

-продаж ремісничих та інших виробів;

-ознайомлення з місцевими традиціями та культурою;

-залучення до участі у сільськогосподарських роботах, зокрема, на пасіці, у косовиці;

-організація розваг (катання на бричці, човні, спостереження за птахами, рибальство тощо).

Ця діяльність впливає на підвищення рівня життя всіх мешканців, дозволяє створювати нові робочі місця.

Сільський зелений туризм справляє позитивний вплив на відродження, збереження і розвиток місцевих народних звичаїв, промислів, пам'яток історико-культурної спадщини. Проявляючи інтерес до цих надбань народної культури, нерідко саме жителі міст, які відпочивають у селі, розкривають місцевим жителям справжню цінність культурних пам'яток і таким чином допомагають їх збереженню.

Суттєву роль відіграє сільський зелений туризм у підвищенні культурно-освітнього рівня сільського населення. Готуючись до прийому і обслуговування відпочиваючих, члени селянських родин збагачують свої знання з ведення домашнього господарства, гігієни і санітари, приготування їжі тощо, а спілкування з гостями розширює їхній світогляд, дає змогу зав'язати нові знайомства, знайти друзів в інших населених пунктах.

 

Як саме ви будете просувати проект *

(напр. через партнерів, вебсайти, засоби масової інформації та ін.)

вебсайти

 

Яким чином можна оцінити результати роботи проекту? *

Якісне туристичне обслуговування відвідувачів дасть змогу продовжити впровадження у роботу закладів інноваційних форм, орієнтованих на потреби відвідувачів та розширення сфери діяльності шляхом розробки нових додаткових послуг.

 

Орієнтовний бюджет, що плануєте придбати (технічні засоби, обладнання, канцелярія тощо)? Загальна сума витрат за проектом *

 1.Облаштування  місць короткочасних зупинок :виготовлення лавочок, столів,туалетів, місць для вогнищ, мангалів, придбання туристичного  знаряддя-46 тис.грн

2. Виготовлення дорожних знаків  , що інформують про об’єкти туристичного відвідування-2тис.грн

 3. Розроблення та видання карт, схем, довідників 2 тис. гр

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь