ЄВРОШКОЛИ-2022

Дата: 23.02.2022 13:15

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір школярів 9-11 класів, а також студентів та аспірантів закладів вищої освіти на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи), які відбудуться у березні-травні 2022 року.

До участі у проєкті запрошуються ті, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також знайти однодумців, з якими можна обмінюватися досвідом, втілювати спільні ініціативи та разом створювати майбутнє України як європейської держави. Під час навчання, учасники прослухають лекції від провідних спікерів, серед яких дипломати й експерти з ЄС та України. Формат Єврошкіл передбачає активні дискусії та живе спілкування, а учасники отримають знання про Євросоюз та відносини між Україною та ЄС.

Як стати учасниками Єврошкіл

• Вперше цьогоріч у Єврошколах зможуть взяти участь учні та учениці середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9-11 класи).
  • Студенти магістратури, або останнього курсу бакалаврату українських ЗВО денної форми навчання та аспіранти будь-якої форми навчання.

Як відбуватиметься навчання

Цього року заплановано проведення двох циклів інтерактивних освітніх модулів, що будуть проходити весною та восени. Кожен цикл складатиметься з 10 модулів для шкільної молоді і 10 модулів для студентської. 20 кращих слухачів будуть запрошені до участі у літній або зимовій школах в очному форматі.

Протягом навчання учасники/ці Єврошкіл представлять власні мініпроєкти, спрямовані на просування інтересів громади, ідей європейської інтеграції, комунікації, запобіганню дезінформації тощо. Ці мініпроєкти реалізовуватимуться спільно з представниками Мереж ЄС (євроклубами, інформаційними центрами ЄС, експертами Team Europe Ukraine, випускниками EU Study Days, Erasmus+, College of Europe).

Навчальні модулі

Цього року передбачено наступні навчальні модулі.

Для школярів:

1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС
  2. Історія Європейського Союзу та його основні інституції
  3. Європейські цінності
  4. Екологія
  5. Безпечний інтернет
  6. М’які навички: навчання протягом життя
  7. Навчання та волонтерство в Європейському Союзі
  8. Медіаграмотність та дезінформація
  9. Права дітей та підлітків в ЄС
  10. Взаємовідносини Україна-Європейський Союз – можливості та перспективи

Для студентів:

1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС
  2. Європейські інституції, право та цінності
  3. Економічні та торговельні відносини в ЄС. Бюджетна політика
  4. Європейська інтеграція України: складові, впровадження Угоди про Асоціацію, допомога ЄС, можливості від програм ЄС
  5. Європейська політика сусідства та Східне Партнерство
  6. Політика ЄС в сфері подолання інформаційних пасток. Дезінформація, фейки та маніпуляції – як виявляти і спростовувати
  7. Єдиний цифровий ринок. Кібербезпека, цифрові права
  8. Європейський Зелений курс
  9. Міграція та управління кордонами
  10. Комунікація ЄС для його громадян та українців

Як проходитиме відбір

Відбір відбуватиметься у два етапи

• Перший етап – відбір за заявками;
  • Другий етап – онлайн-тест з метою перевірки знань на європейську тематику. У разі необхідності можливі онлайн-співбесіди для студентів з метою перевірки рівня володіння англійською мовою.

Переможці відбору будуть повідомлені особисто електронною поштою не пізніше 15 березня 2022 року.

Дедлайн

Для участі у відборі потрібно заповнити заявку не пізніше 18:00, 07 березня 2022 року

Подати заявку

• Посилання на заявку для школярів: тут.
  • Посилання на заявку для студентів: тут.

Докладно: тут.

Постійно оновлювана інформація: https://www.facebook.com/EUStudyDays

Контакти: eustudydays@gmail.com

Довідка: EU Study Days in Ukraine – освітній проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, започаткований у 2013 році. Мережа випускників налічує вже понад 1500 осіб. Проєкт має на меті розвиток мережі випускників, які цікавляться питаннями європейської інтеграції й спільно реалізують власні ініціативи у різних сферах діяльності. EU Study Days допомагає знаходити однодумців, які бачать розвиток України як європейської держави.

У 2022-2025 роках проєкт виконуватиметься ГО “Молодіжна альтернатива”, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.