ПОВАЖАЙ СВОЮ ПРАЦЮ І ВІДСТОЮЙ СВОЇ ПРАВА!

Дата: 20.04.2021 08:30

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на сьогодні є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика, багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Погоджуючись на “тіньову” зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Працівники, які одержують заробітну плату “в конвертах” позбавляють себе соціальних виплат та гарантій. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх соціальних гарантій:

- гарантований розмір заробітної плати;
- соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:
- відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;
- оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);
- соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та на випадок безробіття;
- достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана зі шкідливими умовами праці);
- гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке відповідає рівню його реальної зарплати.
І головне – через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають соціальну захищеність, страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.
ЗНАЙТЕ! Тільки з легальної зарплати формується Ваша майбутня пенсія.
ПЕРЕВІРЯЙТЕ! Чи перераховує роботодавець за вас страхові внески в повному обсязі.
В цьому можна переконатися через особистий кабінет вебпорталу Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) та за допомогою sms-повідомлень від Пенсійного фонду України.