В ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ РАЙОННОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ ВІДБУВСЯ БРИФІНГ

Дата: 17.02.2021 16:56

20210217_100509.jpg

17 лютого в Олександрівському районному центрі зайнятості відбувся брифінг на тему «Підсумки роботи у 2020 році  та пріоритетні напрямки діяльності  служби  зайнятості у 2021  році».

Захід відкрила директорка Олександрівського районного центру зайнятості Наталя Дудник. Під час свого виступу вона поінформувала про соціальні послуги служби зайнятості, фінансову підтримку безробітних та представників малого та середнього бізнесу, шляхом надання допомоги по частковому безробіттю, а також розповіла про пріоритетні напрямки роботи у 2021 році.

«У період коронакризи соціальна підтримка є дуже важливою для громадян, які залишилися без роботи. Карантин призвів до дисбалансу між  попитом роботодавців на працівників і пропозицією робочої сили. Про це свідчить різке зростання звернень громадян до центру  зайнятості через вимушене звільнення з підприємств району: скорочення, звільнення за угодою сторін, перехід на неповну зайнятість тощо», – зазначила Н.Дудник.

Сьогодні навантаження на одне робоче місце складає 18 осіб.

Всього протягом 2020 року працевлаштовані ( у тому числі до набуття статусу безробітного) 461 осіб, шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю - 1 особа, з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску - 3 особи.

Проходили профнавчання 140 осіб.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 342 особи.

Окрім соціальних послуг, служба зайнятості допомагає громадянам, що втратили роботу, ще й матеріально:

Станом на 01.01.2021 року мають статус безробітного 330 осіб, з них отримують допомогу по безробіттю 289 осіб.

З метою підтримки малого та середнього бізнесу допомогу по частковому безробіттю отримали  134 представників малого та середнього бізнесу.

Одноразову матеріальну допомогу отримали 11  суб’єктів господарювання для виплати своїм працівникам, які втратили дохід через карантин. Розмір допомоги на одного працівника визначався пропорційно робочому часу, який заплановано скоротити, та обмежувався сумою у 8 тис. грн.

154 працівників, які втратили частину свого заробітку, стали одержувачами одноразової матеріальної допомоги.

Враховуючи серйозні виклики на ринку праці, служба зайнятості використовує в своїй роботі  інноваційні та креативні  підходи: новітні онлайн ресурси, сервіси служби зайнятості та  технології віддаленого користування послугами.

Серед пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості й надалі залишатимуться:

збереження існуючих робочих місць;

підтримка малого і середнього підприємництва;

зміцнення партнерства з органами місцевого самоврядування, роботодавцями,

прогнозування потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах.