A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Олександрівська селищна територіальна громада
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ОЛЕКСАНДРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ, ЗАЛИШКІВ РОСЛИННОСТІ, СМІТТЯ ТА ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ!

Дата: 07.07.2020 09:25
Кількість переглядів: 271

ШАНОВНІ  ГРОМАДЯНИ!

 

Олександрівська селищна рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої: «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень) і на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (850-1700 гривень)».

Нагадуємо, спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів:

випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища  відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян  від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 - 6120 грн)  і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах тощо). При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Відповідно до п. 4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 105 від 10.04.2006р., на об'єктах благоустрою зеленого господарства забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки. У п. 9.1.19. Правил передбачено порядок поводження з опалим листям, який виключає можливість його спалювання.

Замисліться, яку шкоду наносимо довкіллю, спалюючи рослинні залишки, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

Спалювати суху траву, залишки  рослинності, сміття та побутові відходи категорично забороняється!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь