A A A K K K
для людей із порушенням зору
Олександрівська селищна військова адміністрація
Донецька область, Краматорський район. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ГРОМАДА - ПІВНІЧНА БРАМА ДОНБАСУ

ЯК ОТРИМАТИ ДОПУСК НА ПРАВО РОБОТИ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З ТРАНСПОРТУВАННЯМ, ЗБЕРІГАННЯМ, ЗАСТОСУВАННЯМ ТА ТОРГІВЛЕЮ ПЕСТИЦИДАМИ І АГРОХІМІКАТАМИ

Дата: 14.01.2020 10:08
Кількість переглядів: 1735

Згідно «Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667, Держпродспоживслужба України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у галузі захисту рослин.
Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області відповідно до положення, є територіальним органом та підпорядковане Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту рослин, здійснює державний контроль за:
- обігом пестицидів та агрохімікатів;
- наявністю допуску (посвідчення) у осіб, діяльність яких безпосередньо пов’язана з транспортуванням,  зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, а також працівників підприємств, установ, що організовують виконання таких робіт;
- дотриманням регламентів зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин;
- проведенням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами нагляду за фітосанітарним станом рослин сільськогосподарського та іншого  призначення…;
- організовує та здійснює державний контроль за своєчасним проведенням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами заходів щодо захисту рослин, додержанням регламентів застосування засобів захисту рослин….
- та інше...

З метою запобігання порушення технологічних та санітарних вимог при застосуванні пестицидів і агрохімікатів, попередження негативних наслідків для населення та навколишнього середовища Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує суб’єкти господарювання, сільськогосподарські підприємства та установи, які планують використовувати пестициди та агрохімікати, що згідно ст. 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та ст.18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані  допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли  спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері захисту рослин – щороку. Допуск (посвідчення) видається безкоштовно.

Підставою для видачи допуску,  згідно постанови КМУ № 746 від 18 вересня 1995 року « Про затвердження порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами та агрохімікатами та медична книжка (додаток 3 постанови) з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.
             Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи і пред'являти їх на вимогу представників державного нагляду та відомчого контролю.  Виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!  Допущення  до роботи з пестицидами осіб, які не мають допуску є порушенням ЗУ «Про захист рослин». Згідно ст. 21 порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законом. Відповідальність за порушення законодавства про захист рослин несуть особи, винні у не проходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин.
Всі роботи з пестицидами повинні проводитись з дотриманням санітарних вимог та техніки безпеки. Відповідальність за охорону праці і техніку безпеки при роботі з пестицидами покладається на керівників господарств і організацій, що їх застосовують.

З приводу питань стосовно отримання допуску (посвідчення) потрібно звертатися до ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області за адресою м. Маріуполь,
вул. Гризодубової, 3., або письмово на електронну пошту info@dndpss.gov.ua , чи за телефоном  +38(0629) 51 20 41.

Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь