ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД

Дата: 19.06.2017 10:24

Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді.

Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу,

спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль,

для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді

є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.

• Не слід входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці.
  • Не входить у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
  • Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно.
  • Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином принесло корчі.
  • Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не панікуйте, навпаки, слід прагнути якнайшвидше добратися до берега.
  • Якщо Вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
  • У водоймах з великою кількістю водоростей, ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись. Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них.
  • Не лишайте без догляду біля води малят - це може привести до сумних наслідків.

Забороняється !

• Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
  • Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
  • Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
  • Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
  • Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
  • Плавати на плавзасобах на пляжах та інших місцях, відведені для купання.
  • Вживати спиртні напої під час купання.
  • Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття                   і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
  • Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
  • Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
  • Подавати помилкові сигнали небезпеки.
  • Заходити глибше, ніж до поясу дітям, які не вміють плавати.
  • Купання дітей без супроводу дорослих