ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ОТГ ВМОТИВОВАНА НА РОЗВИТОК ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ІТ

Дата: 27.11.2018 11:29

Публічна презентація та воркшоп-1 проекту “Е-рішення для громад”, який реалізується Центром розвитку інновацій за підтримки Програми ”U-lead з Європою” відбулась 14 листопада. На участь у Проекті було отримано майже 300 заявок. У заході взяли участь пепередньо відібрані 100 громад з усієї України,  серед них і Олександрівська ОТГ.

Основні завдання Проекту - рух від управління 1.0 до управління 2.0, яке орієнтоване на розвиток громад на основі збору та аналізу даних з використанням ІТ. На початку Проекту були закладені певні ресурсні обмеження – він планувався для пілотної групи з 50 громад для навчання та 30 для впровадження ІТ. Але з урахуванням масштабу попиту  до Проекту долучається все більше  мотивованих та готових до цього громад.

Експерти зазначають, що громадам потрібне інноваційне наповнення власного середовища, якісна зміна інфраструктури, на що й спрямована діяльність Проекту. Вони підкреслюють важливість використання електронних державних послуг, системи електронної взаємодії реєстрів, відкриття даних, розвитку електронного документообігу, автоматизації роботи ЦНАПів, як ключових маркерів для розвитку економіки країни, побудови сильної системи урядування і саме головне – поліпшення життя громадян.

Команда Проекту презентувала портфель ІТ-рішень:

? НБІТ (Національний Банк ІТ-рішень) та е-досвід громад: еГромада (дослідження);

? Реєстри даних:

? громадян;

? адрес, майна;

? Фінансовий менеджмент громад (кейс – доходи);

? Управлінський портал для громад (відкриті дані, місцева статистика, ГІС);

? Експертну підтримку ОТГ в роботі з даними (кейс – активи).

Серед основних переваг пропонованих ІТ-рішень:

? ліцензійні продукти, які постійно розвиваються;

? захищені у спеціальному DATA центр, КСЗІ;

? єдина технічна підтримка та вікно до експертів;

? інтегровані з державними реєстрами;

? більший функціонал у порівнянні з подібними рішеннями;

? успішно апробовані на найбільшому тестовому майданчику – Києві;

? основа для розвитку міжмуніципального співробітництва;

? платформа для розвитку електронних послуг, управління 2.0.

Друга частина заходу була присвячена ближчому знайомству топ-100 громад та командами експертів Проекту й розпочалася з роботи в тематичних групах:

? Активи ОТГ та ГІС;

? Бюджетування в ОТГ;

? Розвиток ОТГ.

Після презентації результатів роботи в групах, учасники обговорили план навчальної програми Проекту та протестували спеціальну освітню е-платформу edu.cid.center.